Brave vs Google'ın kaynak kullanımı ve güvenlik konusunda ne farkları var?

Daha fazla  
Merhaba, Google kullanıyorum yıllardır. Ama Brave'i gördüm forumda indirip bakayim dedim. YouTube'tan aynı videoyu açtım bir 300 MB kullandı bir 500 MB kullandı. Google da aynı şekilde. Şimdi bende karar veremedim. Güvenlik konusunda Brave açık kaynak kodlu olduğundan ben Google'dan daha korumalı olduğunu söylüyorlar sizce nasıldır? Sizce hangisini kullanmalıyım? İstediğim hız yüksek olsun. Kaynak kullanımı az olsun özellikle işlemci ve RAM de.

Son düzenleme:
Merhaba, Google kullanıyorum yıllardır. Ama Brave'i gördüm forumda indirip bakayim dedim. YouTube'tan aynı videoyu açtım bir 300 MB kullandı bir 500 MB kullandı. Google da aynı şekilde. Şimdi bende karar veremedim. Güvenlik konusunda Brave açık kaynak kodlu olduğundan ben Google'dan daha korumalı olduğunu düşünüyorum sizce nasıldır? Sizce hangisini kullanmalıyım? İstediğim hız yüksek olsun. Kaynak kullanımı az olsun özellikle işlemci ve RAM de.
Brave de kullanıcı verilerini alıyor. İkisinin de ayarlardan kapatabiliyorsun. İkisi de chromium kullanıyor, benzer tarayıcılar. Güvenlik konusunda Firefox daha iyi olacaktır.

Çeviri eklentileri kullanıyorsan Brave ile sıkıntı yaşarsın. Ayrıca reklam engelleyicisi de o kadar işlevsel değil. Tor sekmesi olması dışında ben çok beğenmiyorum, bence fazla abartılıyor.

Merhaba, Google kullanıyorum yıllardır. Ama Brave'i gördüm forumda indirip bakayim dedim. YouTube'tan aynı videoyu açtım bir 300 MB kullandı bir 500 MB kullandı. Google da aynı şekilde. Şimdi bende karar veremedim. Güvenlik konusunda Brave açık kaynak kodlu olduğundan ben Google'dan daha korumalı olduğunu düşünüyorum sizce nasıldır? Sizce hangisini kullanmalıyım? İstediğim hız yüksek olsun. Kaynak kullanımı az olsun özellikle işlemci ve RAM de.
Yani güvenlik açısından derken gizliliği kastettiyseniz Brave her türlü daha iyi olur. Brave hiç kullanmadım ama dediğiniz gibi az ram kullanır evet, geçmenizi öneririm. Biraz fazla ram kullanıyor ama alternatif olarak Firefox da önerebilirim size. Hem sayfa yükleme hızı diğer tarayıcılardan daha hızlı hem de mahremiyetinize önem veriyor.

Vivaldi deneyebilirsin Vivaldi güzel bir tarayıcı. RAM sıkıntısı çekmediğin sürece bırak kullansın.

Yani güvenlik açısından derken gizliliği kastettiyseniz Brave her türlü daha iyi olur. Brave hiç kullanmadım ama dediğiniz gibi az RAM kullanır evet, geçmenizi öneririm. Biraz fazla RAM kullanıyor ama alternatif olarak Firefox da önerebilirim size. Hem sayfa yükleme hızı diğer tarayıcılardan daha hızlı hem de mahremiyetinize önem veriyor.

Saf Firefox kullanmaması daha iyi olur hız açısından. Açık kaynak kodlu olduğu için dağıtımların güvenli olduğunu varsayıyorum.

Google hizmetlerinden birini kullanınca güvenliğin önemi yok. Diğer uygulamalar da veri satıyor. Boş uğraş.

4 yıl önce Brave kullanıyormuşsunuz o konuyu gördüm şimdi Vivaldi olmuş :D

Edge hakkında ne dersiniz? Güvenlik, hız kaynak, kullanımında?

O dönem kullandım arayüzü beğenmediğim için değiştirdim. Edge çok güzel GPT ile entegre ve drop özelliği de var. Şu an Edge kullanıyorum alışkanlıktan. Hoşuna giderse Vivaldi kullanabilirsin Vivaldi hızlı ve en kişiselleştirilebiliri.

Yeni konular

Geri
Yukarı