Brave yerine başka tarayıcı önerisi

sko

Decapat
Daha fazla  
İnternetten bol bol büyük dosyalar indiren biriyim, indirme yaparken arada kopuyor. Yine de devam ettirecek bir tarayıcı öneresi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirmeyi tarayıcıdan yapmayın zaten. Ayrıca kopmalar yüksek ihtimal Brave'den ötürü olmuyordur.

Tarayıcılarda indirme hızınız kısıtlanabiliyor. IDM, FDM, uGet gibi indirme yöneticileri kullanın. Çoğunlukla tam hız indirme yaparsınız ve kesinti olmaz. Oluyorsa da indirme yaptığınız yerin sorunu oluyor genelde.

İnternetten bol bol büyük dosyalar indiren biriyim, indirme yaparken arada kopuyor. Yine de devam ettirecek bir tarayıcı öneresi.
Ben size download manager önereyim, Free Download Manager. İçinde torrent istemicisi bile var (onun için qBittorrent tercihim ama bu başka konu).
Tarayıcı için ise Firefox ya da Edge tavsiyem.

İndirmeyi tarayıcıdan yapmayın zaten. Ayrıca kopmalar yüksek ihtimal Brave'den ötürü olmuyordur.

Tarayıcılarda indirme hızınız kısıtlanabiliyor. IDM, FDM, uget gibi indirme yöneticileri kullanın. Çoğunlukla tam hız indirme yaparsınız ve kesinti olmaz. Oluyorsa da indirme yaptığınız yerin sorunu oluyor genelde.

Onlar dedikleriniz Google gibi mi?

@sko hayır. Size IDM'i göstereyim.
1689443322997.png

İndireceğiniz dosyayı buradan indiriyorsunuz. Siz bir dosyayı internetten indirirken tarayıcı aracıyla kaydediyorsunuz. Ben de sizin gibi o indir tuşuna tıklıyorum ama bana tarayıcım nereye kaydedeyim diye sormuyor. IDM soruyor. Ekrana hiç tarayıcının indirme paneli bile çıkmıyor. İndirme tarayıcıda başlamıyor. IDM ile indirmeye başlıyorsunuz ve IDM size indirme yaptığınız sağlayıcının sahip olduğu bütün hızı sağlıyor.
1689443473396.png

Misal MediaFire'dan tarayıcıda bir dosya indirirken 1-2Mb/s ile indirme yapabilirsiniz ne kadar hızlı internetiniz olsa da. 1000Mbps netiniz var diyelim, bu da 125Mb/s hıza tekabül ediyor. Bu hızla IDM kullanarak MediaFire'dan 40-70Mb/s arası indirme yaparsınız. Çünkü MediaFire'ın asıl gücü bu kadar. Fakat MediaFire size kendisinin sahip olduğu asıl hızı kullanmanıza izin vermiyor. Niye çünkü MediaFire herkese hizmet sağlamaya çalışıyor ve internetini dengelemeye çalışıyor. Siz de tarayıcıdan indirince o koyduğu kurala uymak zorunda kalıyorsunuz. IDM veya diğer saydığım veya indirme yöneticisi olarak indirdiğiniz her program da bu kuralları aşarak indirme yapmanızı sağlıyor.

Ayrıca bir indirme yöneticisi kullanırken dahi kopmalar yaşıyorsanız ya indirme yaptığınız sağlayıcıda bir probleminiz var, ya cihazınızda ya da internet sağlayıcınızda.

@sko hayır. Size IDM'i göstereyim.
Eki Görüntüle 1863420

İndireceğiniz dosyayı buradan indiriyorsunuz. Siz bir dosyayı internetten indirirken tarayıcı aracıyla kaydediyorsunuz. Ben de sizin gibi o indir tuşuna tıklıyorum ama bana tarayıcım nereye kaydedeyim diye sormuyor. IDM soruyor. Ekrana hiç tarayıcının indirme paneli bile çıkmıyor. İndirme tarayıcıda başlamıyor. IDM ile indirmeye başlıyorsunuz ve IDM size indirme yaptığınız sağlayıcının sahip olduğu bütün hızı sağlıyor.
Eki Görüntüle 1863421

Misal MediaFire'dan tarayıcıda bir dosya indirirken 1-2Mb/s ile indirme yapabilirsiniz ne kadar hızlı internetiniz olsa da. 1000MBPS netiniz var diyelim, bu da 125Mb/s hıza tekabül ediyor. Bu hızla IDM kullanarak MediaFire'dan 40-70Mb/s arası indirme yaparsınız. Çünkü MediaFire'ın asıl gücü bu kadar. Fakat MediaFire size kendisinin sahip olduğu asıl hızı kullanmanıza izin vermiyor. Niye çünkü MediaFire herkese hizmet sağlamaya çalışıyor ve internetini dengelemeye çalışıyor. Siz de tarayıcıdan indirince o koyduğu kurala uymak zorunda kalıyorsunuz. IDM veya diğer saydığım veya indirme yöneticisi olarak indirdiğiniz her program da bu kuralları aşarak indirme yapmanızı sağlıyor.

Ayrıca bir indirme yöneticisi kullanırken dahi kopmalar yaşıyorsanız ya indirme yaptığınız sağlayıcıda bir probleminiz var, ya cihazınızda ya da internet sağlayıcınızda.

Sağ olunn hocaam bunu kullanacağım çok teşşekür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı