ZyXEL modemde Brawl Stars ani ping artışı oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
BlueStacks'tan Brawl Stars oynuyorum oyunda çok fazla lag söz konusu. Bazen karakter dona dona ilerliyor çoğu zaman ise mermilerim geç çıkıyor ateş ederken. Oyundan soğudum yaklaşık 1 senedir bu sorunla uğraşıyorum. Sebebi ve çözümü nedir acaba? İnternetten mi kaynaklı, ekran kartından mı kaynaklı anlamadım gitti. Sistem gereksinimlerini de karşılıyor laptopum. Özellikler ise şunlar:
*i5 7200U.
*MX130 2 GB.
*8 GB RAM.
Önerilen gereksinimlerin resmini attım. RAM'i, depolamayı, işletim sistemini, ağı falan karşılıyor. Ama ekran kartım 2 GB fakat önerilen 4 GB işlemci ise 4 çekirdek diyor bendeki 2 çekirdek fakat Hyper threading var yani 4 çekirdek gibi çalışıyor zaten ayarlardan 4 çekirdeği de verdim. Sorun ekran kartından mı yoksa internetten mi ve bu sorunu çözücek ayar nedir onu da söylerseniz sevinirim, iyi forumlar.

Eki Görüntüle 1169243

Internetten. Bende de oluyordu. Kendi telefonumun internetimi PC'ye bağladım, düzeldi. Internet hizi ile kaynaklı bir sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
BlueStacks'tan Brawl Stars oynuyorum oyunda çok fazla lag söz konusu. Bazen karakter dona dona ilerliyor çoğu zaman ise mermilerim geç çıkıyor ateş ederken. Oyundan soğudum yaklaşık 1 senedir bu sorunla uğraşıyorum. Sebebi ve çözümü nedir acaba? İnternetten mi kaynaklı, ekran kartından mı kaynaklı anlamadım gitti. Sistem gereksinimlerini de karşılıyor laptopum. Özellikler ise şunlar:
*i5 7200U.
*MX130 2 GB.
*8 GB RAM.
Önerilen gereksinimlerin resmini attım. RAM'i, depolamayı, işletim sistemini, ağı falan karşılıyor. Ama ekran kartım 2 GB fakat önerilen 4 GB işlemci ise 4 çekirdek diyor bendeki 2 çekirdek fakat Hyper threading var yani 4 çekirdek gibi çalışıyor zaten ayarlardan 4 çekirdeği de verdim. Sorun ekran kartından mı yoksa internetten mi ve bu sorunu çözücek ayar nedir onu da söylerseniz sevinirim, iyi forumlar.

Eki Görüntüle 1169243

Pingin vardır.

Hocam işlemci performansını ve internet performansını arttırmak için ne yapmam lazım önerdiğiniz yazılımsal ayarlar var mı?
Kullandigin isletim sisteminin "SuperLite" versiyonunu bul yada Nlite ile modifiye et.

Link atar mısınız ve nasıl yapıcam daha detaylı anlatır mısınız?
@OgnitorenKs adlı arkadaşın hazırladığı "Nlite Rehberi" buradadır;

Ben dün internette şöyle bir "SuperLite" Windows 10 buldum;

BlueStacks'tan Brawl Stars oynuyorum oyunda çok lag var mermiler iki saat sonra gidiyor abartıyorum lafın gelişi ama attıktan 1 saniye sonra gidiyor bu oyunda gecikme yaratıyor bütün oyun zevkimi alıp götürüyor modemde bütün optimizasyon ayarları yapılı PC'den kaynaklı olabilir diye düşünüyorum hemen yeni internet al demeyin ayar yok mudur acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı