Brezilya GP

Hamilton yaklaşık 8-10 tur olmasına rağmen Russel'a en azından DRS mesafesi kadar da olsa neden yaklaşamadı? Bunu merak ediyorum, yanlış değilsem lastik avantajı da vardı 2-3 turluk.
Aracı hasarlıydı ona rağmen Ham çok iyiydi.

Orası öyle de, Hamilton uzun süre sonra ilk defa şampiyonada takım arkadaşına yenilecek.
Bir önemi yok, puan tablosu her zaman gerçeği göstermez. Hamilton bu yıl sezonun ilk bölümünde denek olarak kullanıldı. Denek görevini bitirdikten sonra çok iyi performans gösterdi. Bu sene Russell'dan daha iyi performansı var. Russell gibi tek tur pilotunu da sıralamalarda açıkça yendi onca sorunları çekmesine rağmen.

Bu arada Stroll denen canavar hala daha nasıl pilot olarak kalıyor anlamış değilim. Adam kendisini geçmek isteyen herkesi biçmeye çalışıyor.
Vettel emekli olacağı için sadece okey demekle yetindi, yine ona iyi ders verdi. Alonso'ya karşı seneye öyle yaparsa Alonso babasını falan dinlemez canlı canlı yer.

Hamilton, Bottas'a da bu kadar yumuşak mıydı? Yoksa Bottas mı çok uyumluydu? Hamilton, Russel'a Bottas'a olduğundan daha yumuşak davranıyor gibi geliyor.
Ne tür bir yumuşaklık? Bottas hiçbir zaman Hamilton için tehdit olmadı.

Hamilton'un almasını çok istedim de olmadı. Olsun, Mercedes 1-2 iyidir. Sonlarda Alonso reis potansiyelini gösterdi tekrardan. Ocon'un telsizinde bayağı sinirlenmiştim. Adama Alonso ile kapışma, lastik avantajı var diyorlar ama bırakın yarışayım diyor. Garip bir çar. Neyse ki yol vermiş.

Mercedes eğer Abu-Dhabi'yi de kazanırsa önümüzdeki sene için favorim olur. Ferrari büyük bir hata yaptı. Mercedes'in ortalarda olmadığı bu sezonda varını yoğunu verip kazanması gerekirdi.
Ferrari güncelleme getirmeyi çoktan bıraktı. İkinci olmanın Ferrari için bir önemi yok, ikinci olan rüzgar tünelinde daha az vakit harcayacak. Ferrari'nin parasal sıkıntısı da yok. Mercedes Meksika yarışına bile güncellemeyle geldi.

SPA'da gelen teknik direktifler olmasaydı Ferrari F1-75 çok iyi bir arabaydı.

Ne tür bir yumuşaklık? Bottas hiçbir zaman Hamilton için tehdit olmadı.
Russel için tek amacı Hamilton'un önünde olmak tarzı açıklamalar yapılmıştı. Russel'da red etmiyordu. Buna rağmen Hamilton bir şey demedi. Belki yaş farkındandır bilemiyorum ama Bottas'a karşı tam bir 2. pilot muamelesi yapmıyor muydu? Russel için öyle yapmıyor gibi.
Gerçi önceki yıllarda şampiyonada birinciliğe oynarken şimdi öyle bir durum yok.
Son turlar Russel yarışıyor muyuz diye sordu Hamilton için ve yarışmalarına izin verildi. Russel iyi olduğu için muhtemelen Hamilton ile arası sabitti. Hamilton niye saldırmıyor, Bottas olsa saldırırdı diye düşündüm, bu soru da ondan aklıma geldi.

Son turlar Russel yarışıyor muyuz diye sordu Hamilton için ve yarışmalarına izin verildi. Russel iyi olduğu için muhtemelen Hamilton ile arası sabitti. Niye saldırmıyor, Bottas olsa saldırırdı diye düşündüm, bu soru da ondan aklıma geldi.
Hasar yüzünden istediği kadar zorlayamadı ana etken bu açıkçası.

Russel için tek amacı Hamilton'un önünde olmak tarzı açıklamalar yapılmıştı. Russel'da red etmiyordu. Buna rağmen Hamilton bir şey demedi. Belki yaş farkındandır bilemiyorum ama Bottas'a karşı tam bir 2. pilot muamelesi yapmıyor muydu? Russel için öyle yapmıyor gibi.
Bottas'ın zamanında benzer açıklamaları var. Hamilton spekülasyona girmeyi seven bir pilot değil.

Geri
Yukarı