Brezilya Sprint sıralama yarışı

Bırakın Newey'i ben fotoğraflara bakınca bana bile kanat açısı çok normal gelmedi.
0.2 mm farkı senin görmen mümkün değil dışarıdan. Arka kanat fazla esnemiş olabilir. Redbull tarafı hâlâ tam ikna olmuş değil düzlük gücü farkı nedeniyle.

Neden sevmiyorsunuz ki hocam?
Her ikimizde karakter nedeniyle sevmiyoruz.

Irkçı, holigan, inanılmaz derecede tek yarışlık hafızası olan yüz milyonlarca yeni seyirci geldi F1'e. Kanser oldum şu son 2 yılda, ben kaçıyorum. Curling falan izlemeye başlıyorum artık. Önce futbol sonra tenis şimdi F1.
Kimseye cevap vermek zorunda değilsin sosyal medyada. Boşver hocam kendini bitirirsin. Aynı benim bilim konusunda evrimi cehalet fışkıran kişilere anlatmama döner mesele. Duvara anlatmaktan farkı yok.

Verstappen Hamilton mücadelesine gelirsek Verstappen iç taraftan aracı viraja attı, temas olmadı zaten bu kadar yarışmalarına müsade edilmeli demek isterdim ama olay biraz farklı. Burada DRS açan sürücünün önünü kesme yok ama, ya da frenlemede yön değişikliği yok, aracı viraja atma var iç taraftan. Verstappen eğer ki bunu yaparken kendisi pist içinde kalsaydı normal derdim yalnız kendisi de dönemedi, Lewis'i de otomatik olarak dışarı attı. İç taraftan savunmak ile iç taraftan atak yapmak arasında da fark var. Masi'nin bu olaya ceza vermesi şu şartlarda pek mümkün değil açıkçası. Araç üstü görüntüler olsaydı çok daha iyi anlaşılırdı, onboard görüntüleri yayınlamıyor yayıncı kuruluş tarafından. Verstappen'e 3-5 saniye arasında bir ceza verilebilirdi. Çok itiraz edemiyorum daha önceki yarışlarda Verstappen'in daha sert hamleleri vardı onlara bir şey çıkmadı. Ben ceza alması gerektiğini düşünüyorum açıkçası yine de. Birinin artık dur demesi gerekiyor bu hamlelere. Daha sonraki turda kısa düzlükte bir de zik zak çiziyordu karting hilesi. Aynı hareketi Lewis yapsaydı kıyamet kopardı kesinlikle. Ben ikisini de sevmem. Lewis yapsaydı aynı hareketi benim tepkim bile muhtemelen daha fazla olurdu.

Burada DRS açan sürücünün önünü kesme yok.
2. denemesinde düzlüğün başından sonuna kadar yapıyor.

İlkinde Hamilton'ın hızı yeterli gelmiyor yeteri kadar kendini öne atmak için, Verstappen de geç fren yapıyor. Orada tekerlek tekerleğe mücadele varken bu normal. Buna laf bile etmedim.

2. denemede düzlük üzerinde Hamilton DRS açmış yaklaşırken 58. turda sağ sol yapıyor sürekli ön kesmek için. Zaten bayrak çıkarılmasının nedeni de buydu. Bunu yaptığı ilk sefer bu değil üstelik, gerekli cezayı almadığı için alışkanlık oldu.

Not: Start değil 2. düzlükmüş, düzelttim.

Son düzenleme:
2. denemede düzlük üzerinde Hamilton DRS açmış yaklaşırken 58. turda sağ sol yapıyor sürekli ön kesmek için. Zaten bayrak çıkarılmasının nedeni de buydu.
Ben zaten onu da eleştirdim. Ben ilkine yorum yapıyorsun sandım. İkincisi zaten kabul edilebilir değil ancak ikinci denemede Hamilton ilk denemesindeki kadar yakın değil. İlk denemede dediğin gibi Hamilton geçmek için hızı yeterli değil öne atmak için, Verstappen de iyi savundu hiç savunmasa da olmaz. Ancak savunurken kendisi de piste kalamadı için ceza verilebilirdi. Böyle bir ceza verilseydi tepki fazla olurdu. Önceki mücadelelere ceza verilmediği için normal sayıyorum bu durumu. Bu zik zak meselesi de Verstappen'in karting günlerinde kalma.

Geri
Yukarı