Bridge yaparken Kablonet modem nasıl kullanılır?

242247

Hectopat
Arkadaşlar elimde 3 adet modem var.
1- Kendi modemim netınfinity Kablonet'in verdiği DOCSIS modem.
2- Türk Telekom'un marka model çok önemli değil bir modemi.
3- Huawei HG658 V2 Turkcell Superonline modem.

Şimdi ben kendi DOCSIS modemimi bridge olarak kullanıp, bu Superonline Huawei modemi asıl modem yapmak istiyordum.
Bridge vs. her şey tamam çünkü bridge sonrasında Türk Telekom'un farklı bir modemini taktığımda, ki şu an olduğu gibi sorunsuz erişim sağlıyorum internete. Ama Superonline Huawei modemini taktığımda internet bağlantısı olmuyor. Modem arayüzünde WAN bağlantısı: Bağlantı kesildi, internet bağlantısı: İnternet kullanılabilir değil diyor. İnternet sekmesine girdiğimde ise orada wan_ınternet_ad vs. gibi şeyler var. Bunların tümünde erişim türü DSL, IPv4 durumu: Bağlantı kesildi diyor. Düzenle dediğimde orada superonline@superonline yazıyor. Ben buraya Kablonet için ne yazmam gerektiğini bilemedim. Çok bu konularda teknik bilgiye sahip değilim. Tam olarak ne yaparsam bu modemi kullanabilirim?
Teşekkürler.

Bu arada 100Mbit internetim var, bu bridge olaylarını yapınca 91-92'lere düşüyor, 8Mbit kayıp normal mi? Teşekkürler.

Başlığı yazan moderatör arkadaş yanlış yazmış, superonline modem nasıl kullanılır? :)

Son düzenleme:
Rezerve. Ben de Kablonet kullanıyorum ve fazladan Superonline modem var boşta duruyor. Köprülemenin bir yolu varsa çok iyi olur.

Geri
Yukarı