Bu adam beni nasıl dava edebilir?

İlk önce şantaj nedir?
Şantaj; bir kimseyi, istemediği bir davranışa zorlamak amacıyla, elverişli bir durumu kötüye kullanarak onu baskı altına alma.

Yani sen bir kişiyi yapmak istemediği bir şeyi yapması için ona baskı uygularsan ona şantaj yapmış olursun. Sen de ona baskı kurarak şantaj yapmışsın. (Yaptığın baskı (Şantaj) "Sil" demendir.)

Sen kişiyi zorlayarak şantaj yaptın, ve bu kanunda yasaktır. Muhtemelen uğraşıp da seni dava etmez. Fakat eder ise kesinlikle kazanacaktır.
Hocam o zaman günlük hayatta söylediğimiz her şey şantaj?

Hocam o zaman günlük hayatta söylediğimiz her şey şantaj?
Sen her kelimende insanları bir şeye zorluyor isen evet şantaj.
Şantajın diğer tanımı da şudur; para sızdırmak ya da bir çıkar sağlamak ereğiyle bir kimseyi, kendisiyle ilgili lekeleyici, kötüleyici, gözden düşürücü bir bilgiyi açıklamak, yaymak tehdidiyle korkutma.

Sahibinden de seni savcılığa vereceğim diyor. Bunu yapamaz ben bir şey söylemedim ki bir de sizden fikir alayım derim. Sohbet ekte:
Sen site sahibi misin? Sanane hangi ilan siteyi kirletiyor ya da kirletmiyor? Kaşınmışsın. Ama korkutmak için söylemiştir. Bu mesajlardan bir şey çıkmaz.

Öncelikle önceki mesajları okumadım.

Dava açmak öyle açtım oldu şeklinde ilerlemiyor. En basitinden şikayet dilekçesi yazılıp, vezneye
posta, kalem vs. giderleri için daha dava kabul olmadan 800-900 ₺ para yatırmanız gerekiyor. Dava dilekçeniz incelenir 1 ay içinde dava onaylanır veya daha açılmadan kapanabilir. Ancak mahkeme davayı kabul ederse karşı tarafa tebligat gider.

Uzun lafın kısası kimse iki tane mesaj için bu kadar masrafa ve zahmete girmez. Girse de ortada ciddi bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı