Bu ağın ISS'e oturum açması gerekebilir hatası

OğulcanE

Hectopat
Daha önceden benzer bir başlıklar açılmış. En azından ben 2 tane gördüm ama belli bir çözüm yok. Benim başlıca sıkıntım internete bağlanabilmeme rağmen sarı ünlem işareti var. Ve üstüne geldiğimde bağlantımın olmadığını söylüyor. Kablolu bağlanıyorum. Anakartımın sitesinden özel olarak ethernet driverımı indirip yükledim, bir sonuç alamadım. Peki bu benim için ne sorun teşkil ediyora gelirsek. Tarayıcıma girip istediğim siteye girip çıkıp gezinebiliyorum, ya da Steam'de oyun yükleyip oynayabiliyorsam da (online) asıl sıkıntımı Steam'de indirdiğim bir oyun için ilk çalıştırmada .NET Framework 3.5 istemesi ile başladı kurulum sihirbazı yüklemeyi tamamlayamıyor. Başta çözemedim sonrasında Windows Store'dan Spotify indirmek için oturum açmaya çalışırken karışılaştım bağlantım olmadığını söyleyerek hesap açamıyordum. Anladım ki Windows ünlem işaretinden dolayı bağlantım olsa da bu işlemleri yaptırmama izin vermiyor. Aynı sıkıntıyı Origin indirmesinde de yaşadım kurulum sihirbazı iniyor ama çalıştırdığımda EA sunucularına bağlanamadığımı ve yüklemenin gerçekleştiremediği yazıyor. İnternetten birkaç yöntem denedim başaramadım. Sorun gider dediğimde aldığım hata şöyledir:

370848

Bunun üstüne yaptığım çözüm araştırmalarımdan da sonuç alamadım son çare buraya başvuruyorum. Sorun format attıktan sonra başladı çözemediğim için başka bir windows indirip tekrar denedim sonuç aynı idi.
370849

Son düzenleme:
Peki hiç modem arayüzüne girip modeme reset attın mı?
Yoksa sadece PC de mi aradın sorunu.
Ya da İnternet sağlayıcını arayıp durumu anlattın mı?
Modem ayarları kaynaklı, veya internet sağlayıcı kaynaklı sorun olabilir.

Sorun format attıktan sonra başladı ise modemle ilgili değil mutlaka eksik bir program,güncelleme veya driver var demektir.
Formattan sonra oldu. Evde 1 adet bilgisayar daha var onda böyle bir sıkıntı yok. Yani modem yada Iss sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bilgisayarımı ağ kablosunu çıkarıp mobil verim(hücresel veri) usb yoluyla paylaşım yaptığımda da aynı şekilde devam etmekte bağlantım var ama işaret gitmiyor.

Aslında çok basit ama tespit etmesi zor bir sorun geçmişte aynısı benim başıma da gelmişti nasıl çözdüğümü tam olarak hatırlayamadım ama driver ile ilgili olduğunu hatırlıyorum o yüzden bir de şunları deneyin belki düzelir: Driver Booster programının son sürümünü indirip Ağ bağdaştırıcıları başta olmak üzere tüm sürücü güncelleştirmelerini yapın daha sonra sol taraftaki menüden "Aletler" kısmına girin orada önce "Bağlantısı Kesilmiş Aygıtların Verilerini Temizle" butonu var onu tıklayıp tarama yapın ve çıkan şeylerin hepsini temizleyin ardından "Aygıt Hatasını Düzelt" butonu ile tarama-temizlik yapın en son olarak da "Ağ Arızasını Düzelt" butonu ile tarama yapın bu kısım biraz uzun sürebilir sabırla bekleyin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı