Bu ALS "Saçmalığı" Neden Yapıyoruz?

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir video paylaşacağım aşağıda. Belki kafasından aşağıya buzlu suyu eğlence olarak döküp, ALS hakkında hiçbir şey bilmeyen ve bunu umursamadan eğlenmesine bakan arkadaşlar biraz nasiplenirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belki inanmayacaksınız ama neredeyse ağlıyordum. O kadar acı bir şey ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk blog yazımda bu konuya yer verdim. Yazının aynısını buradan da paylaşıyorum.

Bildiğiniz üzere böyle bir kampanya söz konusu, kampanyaya destek verenler önce bağışta bulunuyor ardından da buzlu suyu üzerine döküyor. Ancak biz ülke olarak herşeyi yanlış anladığımız için işin sadece su dökme (eğlence) kısmını aldık. Madem kampanyaya destek veriyorsun o zaman bunu sözlü bir biçimde dile getir en azından rezil bir duruma bürünmezsin.

''Bende kampanyaya destek veriyorum''Hooop bi kova su ve ardından 3-5 kişiye salladığın meydan okuma baabında saçmalık. Sonra meydan okuduğun kişilerde aynı saçmalığa ayak uyduruyor.

Hatırlar mısınız bilmem yıllar önce ve hala daha süregelen bir şey vardı. "Bu mesajı 10 kişiye yolla yoksa ölürsün." Sizin kampanyaya destek verdiğinizi sandığınız olay sadece bu saçmalığın günümüz şartlarına uyarlanmışıdır.

Bu döngüyü yaparak ALS hastalığına dikkat değil kendi rezilliğinize dikkat çekiyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Suyu dökersin her şeyi anlarım ama kendi çapında dökersin bu suyu. Suyunu dökersin eğer maddi durumun iyi ise hatta maddi durumunun yettiği kadar bağış yaparsın bu kadar basit bir şeyi biz oyun haline getiriyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı