Bu bilgisarlarla dota 2 de 120 fps alabilir miyim

oyuncu1

Hectopat
Bu aralar yeni bilgisayar alacağım ama bilgisayar donanımları hakkında yeterli bilgim yok.Ağustos ayı masaüstü pc önerilerinde yaklaşık fiyatı 2200 olan bilgisayar ile dota 2 ve benzeri oyunlarda yüksek performans (120 fps)alabilir miyim.Mönitor hariç +-2000 liralık bütçe belirledim.Önerilen bilgisayar üzerinden bana yardımcı olabilir misiniz..Belki gerekli eklemeler ve çıkarmalar konusunda yardımcı olabilirsiniz..Teşekkürler.

• İşlemci: Intel Corei5-4460 / AMD FX-6300
  • Anakart: ASUS H81M-PLUS / ASUS M5A97 R2.0
  • Ekran Kartı: ASUS R9 280 DirectCU II TOP / Powercolor R9 280X TurboDuo
Ortak Bileşenler:

• Bellek: GSKILL Ripjaws 4GB 1600MHz
  • Sabit Sürücü: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
  • Ses Kartı: Tümleşik
  • Hoparlör: Yok
  • Monitör: AOC 23” E2370Sd
  • Klavye/Fare: Logitech MK120 set
  • Kasa: XIGMATEK Asgard 382 Pure Black Edition 600w
  • Güç Kaynağı: Kasaya dahil 600W
  • Toplam: (Intel) 2216 TL (1043$) / (AMD) 2217 TL (1044$)
Monitor olarak kendime AOC 23.6" E2461Fwh modelini seçtim.

Bildiğim kadariyla dota 2 60 fps ustu vermiyor hicbir kartta. Yorun yazan arkadaslar kendi bilgisayarlarinda mi denemisler yoksa tahmin mi yurutuyorlar ? Dedigim gibi fps olayindan emin degilim ama soyle bir ornek vereyim. Hd4650 ile orta seviye ayarda senkronizasyon kapaliyken laptop cozunurlugunde ortalama 30fps aliyorum. Bu sistem her turlu yurur gider.

Elbetteki alınabiliyor.Ben bilgisayarı oyun için alıcağım ama yeterli bilgi sahibi değilim.Önceden sadece hazır kasaları satın alıyordum..Bu bilgisayarımı monitorleriyle beraber 3200 liraya almıştım yaklaşık 2 sene önce ama çok pişman oldum..Şimdi çok fazla para ödemeden kendim için oyun oynabileceğim bazı oyunlarda yüksek performans sağlıyabilecek bir bilgisayar bulmak.2-3 gün içersinde bu listeyi verip parçaları satın alıcağım, bilgim olmadığı için beklemeğin bana faysadı yok:).Ama bu konulardan anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.120 fps aslında 144 hz monitörler güzel ama türkiyedeki modeller yetersiz ve 2-3 ay mönitör için bekleyip belki daha güzel modeller gelebilir ,o kadar paraya vereceğim bari bir işe yarasın.Yardımcı olan arkadaşlar teşekkür ederim,daha başka birşey önermek isteyen olursa mutlu olurum.

Bildiğim kadariyla dota 2 60 fps ustu vermiyor hicbir kartta. Yorun yazan arkadaslar kendi bilgisayarlarinda mi denemisler yoksa tahmin mi yurutuyorlar ? Dedigim gibi fps olayindan emin degilim ama soyle bir ornek vereyim. Hd4650 ile orta seviye ayarda senkronizasyon kapaliyken laptop cozunurlugunde ortalama 30fps aliyorum. Bu sistem her turlu yurur gider.

Evet, kendim denedim ve gördüm 120 fps.

Öneri olarak, R9 280X'i Sapphire Vapor-X Tri-X almalısın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı