Bu bilgisayar statik elektrik mi yemiş?

KrofeSSionall

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum ve ilk 6 saniye fanlar dönüyor ve ardından güç kesilip duruyor birkaç saniye sonra tekrar fanlar dönüyor ve tekrar duruyor. Bu döngü sürekli devam ediyor. Ekran kartı, HDD, RAM gibi parçaları çıkardım ve tekrar başlattım fakat gene aynı sorun yaşanıyor. Farklı bir güç kablosu da denedim fakat yine aynı oldu, bu bilgisayarı nasıl düzeltebilirim?

Bilgisayarı açıyorum ve ilk 6 saniye fanlar dönüyor ve ardından güç kesilip duruyor birkaç saniye sonra tekrar fanlar dönüyor ve tekrar duruyor. Bu döngü sürekli devam ediyor. Ekran kartı, HDD, RAM gibi parçaları çıkardım ve tekrar başlattım fakat gene aynı sorun yaşanıyor. Farklı bir güç kablosu da denedim fakat yine aynı oldu, bu bilgisayarı nasıl düzeltebilirim
PC yi kapatıp ardından beklemeden psu açık iken tüm kabloları sök pc nin açma tuşuna basılı tut eğer statik varsa pc bir an çalışıp onu harcayacaktır.

PC'yi kapatıp ardından beklemeden PSU açık iken tüm kabloları sök PC'nin açma tuşuna basılı tut eğer statik varsa PC bir an çalışıp onu harcayacaktır.

Hocam dediğinizi yaptım ve cidden kablo cekiliyken çalışıp kapandı fakat kabloyu tekrar takıp çalıştırdığımda yine kapanıp açıldı, statik elektrik gitmiyor sanırım.

Hocam dediğinizi yaptım ve cidden kablo cekiliyken çalışıp kapandı fakat kabloyu tekrar takıp çalıştırdığımda yine kapanıp açıldı, statik elektrik gitmiyor sanırım.

Bu demek oluyor ki bir yerde bir hata var elektrik tesisatı konusunda bilgili değilim ancak bunun anlamı şudur ki PC her açıldığında statik elektrik biriktiriyor bir bilgisayarcıya veya bir elektrikçiye götürünüz her açıp kapattığınızda kabloları söküp statik elektriği boşaltacak haliniz yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı