"Bu bilgisayar Windows 11 çalıştıramaz" hatası

conba

Centipat
Sistemim, Windows 11 için duyurulan sistem gereksinimlerine yetiyor. PC sistem durumu denetleme uygulamasını indirdim ve görseldeki hatayı aldım.

Sistemim;

AMD Ryzen R3 2200G.

16 GB 3000MHz RAM.

1TB HDD.

ASRock A320M-PRO HDV 4.0 (sanırım sorun anakartın TPM versiyonu yüzünden)

Soru: eğer sorun anakartın TPM sürümüyle alakalıysa nasıl çözerim?

Screenshot_1.png

Aynı hata bende de var büyük ihtimalle daha çıkmadı ondandır.

Bilgisayar özellikleri

Amd Ryzen 5 5600X
250 gb Sandisk 3D
1 TB Sandisk 3D
Asus B550-F Wifi
Gtx 1060 6gb
32 gb Ram

Bugün aynı konudan açılan 99999. konu sanırım evet anakartınızın TPM sürümü ile alakalı ve anakart değiştirmeden çözemezsiniz bence acele etmeyin.

Birkaç kez daha yazdım, yine yazayım. Bu hatayı benim bilgisayarımda da veriyor. Lakin, Recep Bey'in forumda yayınladığı Windows 11 İso dosyasını indirip bilgisayarıma kurmuştum 4-5 gün önce, bir sorun olmamıştı. Büyük ihtimalle bir hatadan kaynaklanıyor bu durum.

AMD Ryzen R3 2200G. Bu işlemci desteklenmiyor. TPM 2.0 desteği zaten şart BIOS'tan açabilirsiniz.
Intel
AMD

AMD Ryzen R3 2200G. Bu işlemci desteklenmiyor. TPM 2.0 desteği zaten şart BIOS'tan açabilirsiniz.
Intel.
AMD.

Nasıl yani? R3 2200G desteklenmiyor mu?

Şu an için öyle. Recep Baltaş'ın konu hakkındaki tweeti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence bu gereksinimler şu an içindir kısa süre içinde değişecektir.

Bende de öyle gözüküyor. Cihazım TPM 2.0 destekliyor. Yedekleme açık olmasına rağmen o kısımda ünlem var. Muhtemelen Onedrive'ı sildiğim için öyle. Çok ciddiye almaya gerek yok. ISO dosyasını indirip güncelleme yapmak daha güvenilir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı