Bu bilgisayara hangi Windows sürümü yüklenmeli?

maraushi

Hectopat
Makaleler
18
Selamlar. Bir arkadaşımın bilgisayarı aşağıdaki gibi. Hangi Windows sürümü hızlı çalışır? Çoğunlukla Minecraft oynayacak. Biz Windows 7 diye düşündük ama tavsiyeleriniz hangileri?

1639400678956.png

Şu an 10 ama çok kasıyor.

Son düzenleme:
SSD var ise ve Minecraft tarzı fazla iyi sistem istemeyen oyunlar oynanacak ise Windows 10 veya 11 kurulabilir. Açıkçası Windows 11'in daha akıcı çalıştığını düşünüyorum ben. Fakat sistemden siteme değişebiliyor.

SSD var ise ve Minecraft tarzı fazla iyi sistem istemeyen oyunlar oynanacak ise Windows 10 veya 11 kurulabilir. Açıkçası Windows 11'in daha akıcı çalıştığını düşünüyorum ben. Fakat sistemden siteme değişebiliyor.

Bu sistem hayatta kaldırmaz. Zaten şu an Windows 10 ve aşırı yavaş. Windows 11 imkansız.

11 bazı sistemlerde 10'dan daha akıcı çalışıyor. Milattan önce yıllardan kalma bir sisteme sahibim ve Windows 11 kurdum. 4 GB RAM, E8400 işlemci ve 10 yıldan yaşlı 250 GB SATA 2 Samsung HDD var. HDD'den dolayı az yavaşlık dışında rahat kullanıyorum. 10'dan ve tüm güncellemeleri yapılmış 8.1'den daha hızlı çalışıyor. Fakat sistemden sisteme değişebildiğini de tekrar hatırlatmak isterim.

Selamlar. Bir arkadaşımın bilgisayarı aşağıdaki gibi. Hangi Windows sürümü hızlı çalışır? Çoğunlukla Minecraft oynayacak. Biz Windows 7 diye düşündük ama tavsiyeleriniz hangileri?

Eki Görüntüle 1240940

Şu an 10 ama çok kasıyor.

Ben olsam Windows 8 ya da 8.1 kurardım rahat kullanmak için, eğer çok oyun oynamayan birisi iseniz Linux işletim sistemlerinden birini kurabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı