Bu bilgisayar'a Tıklayınca Direkt Kapanıyor

TheGooners

Hectopat
Daha fazla  
Laptopu alalı 1 ay oldu. Bu sorunu yeni yaşamaya başladım. Bilgisayarım'a sağ tıklayınca açılmıyor. Üzerine iki kere tıklayıp girmek istediğim zaman açılıyor, daha sonra siyah ekran gelip yeniden masaüstüne dönüyor. "Sağ Tıklayınca Klasörler Kapanıyor Masaüstüne Geliyor" buradaki duruma benzer şeyler yaşıyorum. Sistemim Windows 10 olduğu için sorunumu buraya yazıyorum. Linkteki yorumlarda anlatılan adımları uyguladım ama olmadı. Başka bir çözüm yolu bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masasında dolaşabiliyor musun? Eğer oda hataya sebep oluyorsa çare format oluyor. Lenovo laptoplarda kolay format tuşu olması lazım onu kullanırsanız lisansınız gitmez.

O konudaki çözüm yolları olmadıysa büyük ihtimalle bir uygulama yüzünden sistem dosyaların zarar gördü.
Bu sorunu yaşamaya başladığın zamanda herhangi bir program kurulumu yaptın mı?

Microsoft'un sunduğu Sistem dosya denetleyicisi ile kontrol et.
https://support.microsoft.com/tr-tr...er-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

Görev yöneticisinin ekran görüntüsünü paylaş. Tüm çalışan uygulamalar gözükecek şekilde.
Ayriyeten Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler ekran görüntüsünü paylaş.

Cevaplar için teşekkürler. Sorunu buldum. Norton 360 programını indirmiştim. Onu da 180 günlük keylerle lisansladım. Windows 10 bu duruma tepki göstermiş olacak ki, iki-üç gün sonra böyle sorunlarla karşılaştım. Çünkü ne yaparsam yapayım 'Bilgisayarım' klasörüne giremiyordum. Norton 360'ı kaldırır kaldırmaz sistemim eski haline döndü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı