Bu Dönemde GTX780Ti Almak İyi Midir?

• Konuyu başlatan Fatih DEMİR ANT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asus mu MSI mı?

2 markada üzmez sizi. Bence, bu ekran kartına bu kadar bütçe harcamak yerine, sizi bir müddet yani bu müddet 1 sene de olabilir, GTX770 alın. GTX800 serisi çıkıncada onu alırsınız. Yani tabi son karar ve bütçenize kalmış bu seçeneği de düşünen derim.

2 markada üzmez sizi. Bence, bu ekran kartına bu kadar bütçe harcamak yerine, sizi bir müddet yani bu müddet 1 sene de olabilir, GTX770 alın. GTX800 serisi çıkıncada onu alırsınız. Yani tabi son karar ve bütçenize kalmış bu seçeneği de düşünen derim.
Aklımda yine o da vardı açıkçası al gtx 780 directcu II'yi 5 sene sonra değiştir diyorum.

Aklımda yine o da vardı açıkçası al gtx 780 directcu II'yi 5 sene sonra değiştir diyorum.

Emin olun öyle bir şey olmayacak. 5 seneye kadar GTX900 hatta bilmem ne serisi gelecek ve siz elinizde ki GTX780 bakacaksınız öyle mi? Buna sizde inanmıyorsunuz :) PC, sürekli güncellenen ve yenilenmesi gereken bir donanıma sahip. Yani bulunduğunuz dönemde, size yeterli miktarda ki parçayı alıp, fazla bütçeyi ve ihtiyaçları artırmadan, yeni bir donanım çıkınca ilerleyen süreçte, onunla güncellemek daha doğru geliyor bana.

Emin olun öyle bir şey olmayacak. 5 seneye kadar GTX900 hatta bilmem ne serisi gelecek ve siz elinizde ki GTX780 bakacaksınız öyle mi? Buna sizde inanmıyorsunuz :) PC, sürekli güncellenen ve yenilenmesi gereken bir donanıma sahip. Yani bulunduğunuz dönemde, size yeterli miktarda ki parçayı alıp, fazla bütçeyi ve ihtiyaçları artırmadan, yeni bir donanım çıkınca ilerleyen süreçte, onunla güncellemek daha doğru geliyor bana.
Yani şu devirde bütün oyunları ultrada açacak ve cep yakmayacak kart var mı? Siz hangi kartı almamı önerirsiniz?

Bence sen önce şunu düşün "Bu bilgisayarı kaç yıl kullanacağım?" Ayrıca dostum yaşını merak ediyorum ona göre yorum yapabilirim.

Bence sen önce şunu düşün "Bu bilgisayarı kaç yıl kullanacağım?" Ayrıca dostum yaşını merak ediyorum ona göre yorum yapabilirim.
Yaşımı niye merak ediyorsunuz? Bilgisayar en az 4 yıl kullanacağım. Bence konu çok uzadı. Kapatalım lütfen.

Bir şeyleri beklemekten çok şey kaybetmiş biri olarak bence şu an alabiliyorsanız alın derim. Çünkü hiçbir şeyin garantisi yok. 20 nm'ye geçişte beklenmedik bir sorun çıkar kartların çıkışı Ağustos'a ertelenir. Ağustos olur yeni bir şeyin duyurusu yapılır. O süreçte gene bir siyasi kriz olur,Allah korusun pamuk ipliğine bağlı olan dolar fiyatları fırlayabilir.(Dolar mümkünse hiç yükselme, yükselceksen de biraz sakin ol bak ben de sistem toplamayı düşünüyorum.) Dolar düşsün dersin Tayvan'da çok büyük bir doğal afet gerçekleşir RAM ve ekran kartı fiyatları el yakmaya başlar. Her şey yoluna girdi dersin distribütörler stok sıkıntısı çekerler, istediğin ürünü ancak yurt dışından getirterek alabilirsin.

Ne DirectX 12 ne Mantle ne de Maxwell mimarisi ile gelen yenilikler yakın zamanlarda çıkacak oyunları etkilemeyecek gibi gözüküyor. O yüzden GTX 780 Ti öyle bir anda demode olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı