Çözüldü Bu hat değerleri ile kaç Mbps alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hikennosabo

Decapat
Daha fazla  
1627487941397.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onunda 2 3'ünü alıyoruz paketimiz 50 iken 10Mbps 5 upload alabiliyordum 12ye düşürmüş Türk Telekom çöp oldu hiçbir şey yapamıyoruz 24e 16ya falan yükseltsek düzelir mi?

Size hiç 50 vermediler büyük ihtimalle, 10 verdiler 10 geldi şimdi o da gitdi hat değerleri bunu işaret ediyor.

O sınırı eve gelen hat yapıyor. Attığım görsellere bakarsanız farkı görebilirsiniz.

Tamam sizinki VDSL kabloyu yenileyince hız artmış ama bu konudaki arkadaş kablo da yenilese ADSL verdikleri için 16Mbps geçemeyecek.
Neyse hocam sorunuzun cevabına gelirsek bu hat değerleriyle zaten Max interneti aldığınız gözüküyor ama VDSL'e geçerseniz NetSpeed'de de gözüktüğü gibi 46Mbps civarları alırsınız. (sorunuza yanıt olduysa çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın.)
Şu anda hat kapasitenin tamamını alıyorsun. İlk önce altyapını sorgula, belki VDSL altyapıya sahip olabilir ve ADSL internet kullanıyor olabilirsin.

Bu site yanlış gösteriyor. Ben şu an 50 Mbps alıyorum. Ama maksimum 16 alabilirsin diyor. Benim hattım maksimum 67 alabilir. Bazen 67 diyor bazen 16 diyor yani çok güvenmemek lazım.

Bu site yanlış gösteriyor. Ben şu an 50 Mbps alıyorum. Ama maksimum 16 alabilirsin diyor. Benim hattım maksimum 67 alabilir. Bazen 67 diyor bazen 16 diyor yani çok güvenmemek lazım.

Site yanlış değil bende de öyleydi arayıp sorunca ADSL 16 VDSL 75 alabilirsin dedi site sana her zaman VDSL olanı göstermiyor arayıp sorman gerek VDSL olanı öğrenmen için.

Türk Telekom'u aradık 50 verebiliriz dediler 10 download 5 upload aldık babamda gitti bune boşuna mı para veriyoruz dedi biz gereken hıza düşürcez (alabilceğiniz hıza) demişler babama. Dün bir baktım 1 Mbps download 0.27 falan upload alıyoruz napalıyım yani bu mu olay BTK'ya yazdım.
1627489603851.png

Türk Telekom'u aradık 50 verebiliriz dediler 10 download 5 upload aldık babamda gitti bune boşuna mı para veriyoruz dedi biz gereken hıza düşürcez (alabilceğiniz hıza) demişler babama. Dün bir baktım 1 Mbps download 0.27 falan upload alıyoruz napalıyım yani bu mu olay BTK'ya yazdım.

Bence Türk Telekom ile hiç uğraşmayın direk NetSpeed'e geçin derim aynısını ben yaptım iyi ki geçmişim.

Eki Görüntüle 1121035
Arayın şikayetçi olacağız diyin bakın nasıl düzeltiyorlar.

Geri
Yukarı