Steam "Bu hesabın dolandırıcılık için kullanılmış olduğu görünmektedir" uyarısı

Adequel26

Femtopat
Daha fazla  
Geçen hafta Ziraat şubesinden Bankkart Genç'imin harçlık avans özelliğini açtırmıştım. Ayın 10'unda bursum yattı. Ben de Pazartesi ayın 11'inde bursumu Papara hesabıma atıp harçlık avans ile Steam bakiyesi yüklemek istedim. Ne denediysem yapamadım. Banka kartıyla olmadı, kredi kartıyla denedim olmadı, sanal kart oluşturup denedim yine olmadı. En sonunda Steam çok yoğun işlem yaptınız deyip daha fazla deneme yapmama izin vermedi. Ben de bari Papara ile bakiye yükleyeyim dedim başarıyla yükledim.

Akşam bir baktım Papara'ya Steam'den para iadesi oldu. O gün yatırdığım bütün para iade olmuş. İşin garip yanı ayın 10'unda Steam bakiyesi ile aldığım iki oyun hesabımdan geri alınmış ve parası Steam bakiyesi olarak iade olmuş. Bilgisayardan Steam'e girince ise 2 numaralı tabloyla karşılaştım. Ayrıca mesajda yaklaşık 1 yıldır kullandığım Papara kartın Steam'de kullanılamayacağı yazıyor. Önceden aldığım oyunlara hiçbir şey olmadı (aynı kartla almama rağmen). Ayrıca oyunlarımı sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum. Fakat bu çok sayıda yanlış giriş yaptığım günden bir gün önce aldığım oyunlar geri alındı.

Steam desteğe durumu kısaca açıklayan ayrıca aşağıdaki kartın son dört hanesini, kart türünü (Mastercard, Visa), kartla Steam'den yaptığım bazı alışverişleri kanıtlayan Papara uygulamasından çekilen ekran görüntüleri, kimliğimle yan yana yüzümün bir fotoğrafı, alışverişte kullandığım adres bilgisi ve telefon numaramı içeren Türkçe ve İngilizce ticketlar attım.

Ne zaman geri dönüş olur? Sorunum çözülür mü? Ya da eklemem gereken bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-13_001522271.png
    resim_2023-12-13_001522271.png
    322,7 KB · Görüntüleme: 50
  • resim_2023-12-13_001541493.png
    resim_2023-12-13_001541493.png
    62,8 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Geçen hafta ziraat şubesinden Bankkart genç'imin harçlık avans özelliğini açtırmıştım. Ayın 10'unda bursum yattı. Ben de pazartesi ayın 11'inde bursumu Papara hesabıma atıp harçlık avans ile Steam bakiyesi yüklemek istedim. Ne denediysem yapamadım. Banka kartıyla olmadı, kredi kartıyla denedim olmadı, sanal kart oluşturup denedim yine olmadı. En sonunda Steam çok yoğun işlem yaptınız deyip daha fazla deneme yapmama izin vermedi. Ben de bari Papara ile bakiye yükleyeyim dedim başarıyla yükledim.

Akşam bir baktım Papara'ya Steam'den para iadesi oldu. O gün yatırdığım bütün para iade olmuş. İşin garip yanı ayın 10'unda Steam bakiyesi ile aldığım iki oyun hesabımdan geri alınmış ve parası Steam bakiyesi olarak iade olmuş. Bilgisayardan Steam'e girince ise 2 numaralı tabloyla karşılaştım. Ayrıca mesajda yaklaşık 1 yıldır kullandığım Papara kartın Steam'de kullanılamayacağı yazıyor. Önceden aldığım oyunlara hiçbir şey olmadı (aynı kartla almama rağmen). Ayrıca oyunlarımı sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum. Fakat bu çok sayıda yanlış giriş yaptığım günden bir gün önce aldığım oyunlar geri alındı.

Steam desteğe durumu kısaca açıklayan ayrıca aşağıdaki kartın son dört hanesini, kart türünü (Mastercard, Visa), kartla Steam'den yaptığım bazı alışverişleri kanıtlayan Papara uygulamasından çekilen ekran görüntüleri, kimliğimle yan yana yüzümün bir fotoğrafı, alışverişte kullandığım adres bilgisi ve telefon numaramı içeren Türkçe ve İngilizce ticketlar attım.

Ne zaman geri dönüş olur? Sorunum çözülür mü? Ya da eklemem gereken bir şey var mı?

Bu sorun genellikle çalıntı "CC" kredi kartı kullananlara oluyor 2014-2015 yıllarında bende az yemedim değil 2-3 hesabı böyle banlattım yani normal bir kullanıcının böyle banlanması zor gibi. Ürünü aldığınız esnada bir VPN, proxy vesaire kullanmadığınızdan emin olun çünkü kartın kayıtlı olduğu yer Türkiye olup hesabın ve bilgisayarın kayıt yeri başka yer gözükürse şüphe seviyesi artar hatta kart reddedilir hep sırf adres yanlış diye.

Destek ile iletişime geçip durumu aynen izah edin.
Durumu detaylıca izah ettim zaten. Ama hala geri dönüş olmadı. Umarım açılması 1-2 ay sürmez.
Bu sorun genellikle çalıntı "CC" kredi kartı kullananlara oluyor 2014-2015 yıllarında bende az yemedim değil 2-3 hesabı böyle banlattım yani normal bir kullanıcının böyle banlanması zor gibi. Ürünü aldığınız esnada bir VPN, proxy vesaire kullanmadığınızdan emin olun çünkü kartın kayıtlı olduğu yer Türkiye olup hesabın ve bilgisayarın kayıt yeri başka yer gözükürse şüphe seviyesi artar hatta kart reddedilir hep sırf adres yanlış diye.
VPN vs kullanmadığıma eminim. Riot ticketları çok sallamıyordu umarım steam de öyle değildir.

Geri
Yukarı