Bu malzemeleri nereden temin edebilirim?

Pinkman

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Evet sevgili Technopat'lar, lise proje ödevim için topraktan elektrik üretme konusunu seçtim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videodaki malzemeleri nereden bulabilirim?

Çinko tel ve o saat çok önemli çünkü güzel bir saate benziyor. Sunumu temiz, güzel ve iyi bir şekilde yapmalıyım. Malzemeleri not alıp, çarşıda elektrikçi-nalbur tarzı esnaf dükkanlarında arasam, bulabilir miyim?
Bir çalıştığını göstersem yeter. Videodaki kadar kısa olsa bile olur, sonra zaten amacını ve geliştirebilir olduğunu (Tarlalardan fabrika elektriği üretebilme diye falan :D . Ne kadar geliştirebilir orası tartışılır, zaten formalite icabı. Önemli olan bir şeyler sunabilmek.) vesaire anlatan slayt ile yardıracağım.
Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkür eder, herkese iyi forumlar dilerim.

Not: Bana çinko tel diye, bakır tel dayamalarından korkuyorum :D . Birde okulum özel ve herkes bir proje yapıyor. Bir gün falan standlar kurulacak ve herkes sunacak vesaire, kendi laptoplarını falan getirecek. Hatta benden süreç günlüğü ve 1200 kelimelik rapor istiyorlar. Böyle basit bir şey için nasıl yapıcam haberim yok, sonuçta 1 günde hazırlanacak bir şey benim projem. Hatta edebiyat bölümüyle çalışan öğrenciler var, skeç yazanlar var kadına şiddete karşı vesaire. Başım çok büyük dertte :D . Herkese danışman hoca falan atadılar, bunu yapmazsanız sıkıntı olur falan diyorlar :D . Hayırlısı bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tane alüminyum ve bir tane de bakır tel alın. Ardından bunları içeride birbirlerine temas etmeyecek şekilde bir elmaya batırın. Son olarak da bakır tel artı, alüminyum tel de eksi kutup olacak şekilde multimetreye bağlayın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı