Bu oltalama sitesine dikkat edin!

Üzüntü

Hectopat
Makaleler
5
Biraz önce telefona bir mesaj geldi. Mesajda aşağıdaki bağlantı bulunuyordu.
Kod:
https://nnyxnzcc.asia/lucky/tr-bim-bx/
Siteye girdiğimizde önümüze bir mesaj kutusu vardı. Mesaj kutusunda bunlar yazıyordu:

mesaj kutusu.png

Daha sonra ok tuşuna bastık ve hediye kutuları geldi. (Ekranın bu kadar geniş olmasının sebebi bunu yazmak için bilgisayarda bu siteyi açmam.)

hediye kutuları (sözde).png

3 tane kutuya bastığımızda sözde Galaxy S21 kazandığımızı gösteren bir ileti ile karşılaştık.

Galaxy S21 (bu da sözde).png

Sonrasında bunu WhatsApp gruplarında paylaşmamızı isteyen bir sayfayla karşılaştık. Keriz gibi inandık ve gönderdik!

WhatsApp'a gönderin vırt zırt.png

Sonra download tuşları bizi karşılayınca bunun bir oltalama saldırısı olduğunu anladık. Attığımız mesajları kimse görmeden tıklamadan hemen sildik.

Bu konuda sizi bilgilendirmek istedim. Eğer buna benzer bir şey gelirse sakın açmayın ve gönderen kişiye bir oltalama saldırısına maruz kaldığını, bir antivirüs programı ile telefonu taramalarını ve bunlardan uzak durmalarını söyleyin.

Kod:
Siteye girdiğimizde önümüze bir mesaj kutusu vardı. Mesaj kutusunda bunlar yazıyordu:

Eki Görüntüle 939411

Daha sonra ok tuşuna bastık ve hediye kutuları geldi. (ekranın bu kadar geniş olmasının sebebi bunu yazmak için bilgisayarda bu siteyi açmam.)

Eki Görüntüle 939429

3 tane kutuya bastığımızda sözde Galaxy S21 kazandığımızı gösteren bir ileti ile karşılaştık.

Eki Görüntüle 939432

Sonrasında bunu WhatsApp guruplarında paylaşmamızı isteyen bir sayfayla karşılaştık. Keriz gibi inandık ve gönderdik!

Eki Görüntüle 939437

Sonra download tuşları bizi karşılayınca bunun bir oltalama saldırısı olduğunu anladık. Attığımız mesajları kimse görmeden tıklamadan hemen sildik.

Bu konuda sizi bilgilendirmek istedim. Eğer buna benzer bir şey gelirse sakın açmayın ve gönderen kişiye bir oltalama saldırısına maruz kaldığını, bir antivirüs programı ile telefonu taramalarını ve bunlardan uzak durmalarını söyleyin.

Hocam acaba Chrome bildirimlere izin verdiniz mi? Vermeyin sakın ama sakın bazı link kısaltma sitelerine girince şu bildirime izin verin diyor ben yaptım çok kötü pişman oldum sahte yasal olmayan mesajlar vermeye başladı.

Kod:

Eki Görüntüle 939411

Daha sonra ok tuşuna bastık ve hediye kutuları geldi. (Ekranın bu kadar geniş olmasının sebebi bunu yazmak için bilgisayarda bu siteyi açmam.)

Eki Görüntüle 939429

Eki Görüntüle 939432

Sonrasında bunu WhatsApp gruplarında paylaşmamızı isteyen bir sayfayla karşılaştık. Keriz gibi inandık ve gönderdik!

Eki Görüntüle 939437

Yahu bunu birisi bana atmış ben de gerçek değil bunlar dedim o da bana yooo gerçek yazmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı