Bu sene 9. sınıfların durumu ne olacak?

LastThe

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bildiğiniz gibi MEB 9. sınıflara yeni yönetmenlik çıkardı.
  • 3 zayıftan fazlası olanlar sınıfta kalacak.
  • Sınavlar klasik olacak. Boşluk doldurma, şık vs. olmayacak.

Şu anda meslek lisesindeyim, bizim sınıfta 40 kişi var, toplasan 7-8 tanesi anca geçiyor. Sizin okullarda da bu şekilde mi?
Bu sene sanayiler dolacak mı? Yoksa birden karar değişir mi?

Hocam biliyorum zaten, ama bu durum bütün liselerde aynı mı? Çoğu kişi sınıfta mı kalıyor, onu tartışmak için bu konuyu açtım.

Ne demek bütün liselerde aynı mı? Milli eğitim bakanlığından başka bir kurum mu var? Tabii ki aynı.
Onu demiyorum hocam...

Bu yönetmenlikten sonra, bütün okullarda bu durum aynı mı? yani çoğu kişi sınıfta mı kalıyor? yoksa sınıfın geneli geçiyor mu? O amaçla sordum.
Bizim sınıfta 40 kişiden 7'si zar zor geçiyor.

Onu demiyorum hocam...

Bu yönetmenlikten sonra, bütün okullarda bu durum aynı mı? yani çoğu kişi sınıfta mı kalıyor? yoksa sınıfın geneli geçiyor mu? O amaçla sordum.
O okulun seviyesiyle de alakalı. Bir mahalle meslek lisesiyle bir fen lisesinin aynı olmasını beklemiyoruz. Tabii ki her okulda aynı değil.

Onu demiyorum hocam...

Bu yönetmenlikten sonra, bütün okullarda bu durum aynı mı? Yani çoğu kişi sınıfta mı kalıyor? Yoksa sınıfın geneli geçiyor mu? O amaçla sordum.

Kalanlar kalıyor, geçenler geçiyor hocam.

O okulun seviyesiyle de alakalı. Bir mahalle meslek lisesiyle bir fen lisesinin aynı olmasını beklemiyoruz. Tabii ki her okulda aynı değil.

Birkaç arkadaşım Anadolu'da okuyor, onlarda da çoğu kişi sınıfta kalmakta. Atp ile girilen meslek lisesindeyim, yine bu durum aynı.

Selam, bildiğiniz gibi MEB 9. sınıflara yeni yönetmenlik çıkardı.
  • 3 zayıftan fazlası olanlar sınıfta kalacak.
  • Sınavlar klasik olacak. Boşluk doldurma, şık vs. olmayacak.

Şu anda meslek lisesindeyim, bizim sınıfta 40 kişi var, toplasan 7-8 tanesi anca geçiyor. Sizin okullarda da bu şekilde mi?
Bu sene sanayiler dolacak mı? Yoksa birden karar değişir mi?

Bunu dediğim için linç yiyebilirim ama kurallar normal gibi geldi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı