Bu sene sıralamalar nasıl olur?

Biliyorsunuz geçen sene Korona virüs ve salgın nedeni ile bazı konular çıkarıldı ve sırlamalarda yığılma oldu.
Örnek olarak:
Bilkent Üniversitesi matematik bölümü 2020 başarı sırlaması:

chrome_YWZXKHVn71.png

Bilkent Üniversitesi matematik bölümü 2019 sıralaması:

chrome_U3Hdy419Tr.png

Not: Programın %50 burslu versiyonu gösterilmiştir.

Gördüğünüz gibi büyük fark var, sırlamalar sizce düzelir mi?

Biliyorum ki hiçbir zaman yığılma olmadı. Sadece insanlar kendilerini yığılma var diye kandırdı.
Daha sıralama ile netleri ayırt edememeniz üzücü.

Arada hiçbir fark göremiyorum. 2 farklı yıl ve 2 farklı sonuç.

Unutmayın. Tercih bir oyundur. Kumardan hallicedir. Öngörüp tahmin yaparsın. Başkalarının yapacağı tercihleri öngörmeye çalışırsın. Olursa olur, olmazsa olmaz.

Bu sene nasıl olur sorusuna gelecek olursak 2018 zordu, 2019 ve 2020 kolaydı. 2021'in 2018'den kolay, 2019 ve 2020'den zor olmasını bekliyorum.

Biliyorum ki hiçbir zaman yığılma olmadı. Sadece insanlar kendilerini yığılma var diye kandırdı.
Daha sıralama ile netleri ayırt edememeniz üzücü.

Arada hiçbir fark göremiyorum. 2 farklı yıl ve 2 farklı sonuç.

Unutmayın. Tercih bir oyundur. Kumardan hallicedir. Öngörüp tahmin yaparsın. Başkalarının yapacağı tercihleri öngörmeye çalışırsın. Olursa olur, olmazsa olmaz.

Bu sene nasıl olur sorusuna gelecek olursak 2018 zordu, 2019 ve 2020 kolaydı. 2021'in 2018'den kolay, 2019 ve 2020'den zor olmasını bekliyorum.

Sınavların kolay yapılıp, eleyici konuların azalamasından dolayı yüksek net ile bile düşük sıralama yapan insanlar oldu, 1 netle 20 bin kişi oynuyordu.

Çok fark var.

Geçen sene hem konular kaldırıldı hem AYT kolaydı hem de fazladan süre verildi falan... Bu sene bunların hiçbiri yok. Sıralamayı tahmin edemeyiz ama bu yıl senin dediğin gibi 1 netle 20 bin kişilik fark oluşacağını sanmam.
Sınavların kolay yapılıp, eleyici konuların azalamasından dolayı yüksek net ile bile düşük sıralama yapan insanlar oldu, 1 netle 20 bin kişi oynuyordu.

Çok fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı