Bu sene yılbaşı heyecanı hissetmemek

Ülke de hiçbir şey yapılmıyor ki. Heyecan verecek hiçbir şey yok. Standart şeyler.
Keşke Noel'e benzer bir şey yapsalar. En azından etraf renklenir bir heyecan, canlılık gelir.

Yurtdışında olsam belki kutlardım da bu ülkede yılbaşı kutlamanın gram mantığı yok. Final var o var bu var zaten onu da geçtim yiyecekler içecekler tatsız, her şey pahalı ki zaten para yok, insanların ruhu ve hevesi yok, eş yok dost yok, kültürel olarak ta bir tuhafız zaten. Polyannacılık yapmaya gerek yok.

Son düzenleme:
Cevap verenlerin geneli için mutsuz ve evde geçen bir yılbaşı olacak. Üzücü ama en azından yalnız değilmişim. Gerçi ülkenin mevcut durumunda ümitli olunması sürpriz olurdu.

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    7,9 KB · Görüntüleme: 20
Keşke Noel'e benzer bir şey yapsalar. En azından etraf renklenir bir heyecan, canlılık gelir.

Yeni yılı kutlamak ile Noel'i kutlamak arasındaki farkı anlamaktan aciz bir halkın olduğu ülkede bunu yaparsalar başlarına gelmeyen kalmaz :D

Ama aslında keşke Osmanlı'da olduğu gibi bir şeyler olabilirdi hiç yoktan.

Konuya gelirsek bende aynı durumdan müzdaripim, belki bu gece kuzenlerle oyun oynarız sabaha kadar onun dışında başka birşey yapmaya heyecanım yok.

Bir şey yapmam lazımmış gibi hissediyorum, bugün yılbaşı bir şeyler yapmalıyım diyorum ama muhtemelen hiçbir şey yapmayacağım dünden farkı olmayacak gibi heves yok içimiz ölmüş bizim

Yeni konular

Geri
Yukarı