Bu sisteme hangi işletim sistemi yüklemeliyim ?

OnurKaya

Hectopat
Daha fazla  
4gb ram , amd athlon II x2 250 Processor 3.0 ghz işlemci 2gb ekran kartı 128 bit zotac gt 630 , anakart asus M5A78L - M LX V2 , windows 7 32 bit 64 bit windows 8.1 32 bit 64 bit hepsını yukledım denedım fakat windows 8 çok güzel çok hızlı harika bayıldım ama oyunlarda fps düşüsü yaşadım sebebi nedir windows 7 64 bitte lol de aynı ayarlarda 60 70 arası fps alırken windows 8.1 64 bitte 30 larda 40 larda fps. sırf bu yuzden windows 7 geçtim ama windows 8 i bırakmak ıstemıyorum harika bir sistem. Birde anakart modelının son BIOS surumunu nasıl guncelleyeceğım hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Windows 8.1 64 Bitte bir fps kaybı yaşamaman gerekiyor. Sebebi sürücülerle alakalı olabilir.
Anakartının güncel bios sürümünü buradan bulabilirsin:
Motherboards - M5A78L-M LX V2
Nasıl güncelleyeceğini de biraz araştırma yaparak öğrenebilirsin. :)

Windows 8.1 64 Bitte bir fps kaybı yaşamaman gerekiyor. Sebebi sürücülerle alakalı olabilir.
Anakartının güncel bios sürümünü buradan bulabilirsin:
Motherboards - M5A78L-M LX V2
Nasıl güncelleyeceğini de biraz araştırma yaparak öğrenebilirsin. :)
kardeşim bende anlıyamadım ya çok güzel sistem windows 7 geçmek benım için zulüm gibi bir şey oldu ama elden bişey gelmez inşallah halledebilirimde tekrar windows 8.1 e geçerim :) sürücüler hepsi günceldi kardeşim her format attıgımda sitelerden güncel sürümleri indirdim

Driverlarınızı Anakartınızın Resmi sitesinden indirdiyseniz eger güncel olmaya bilir. Mainboard'ın chiplerini kontrol ederek her chip'in kendi resmi sayfasına gidip en güncel driverı indirmeniz önerilir.!

Örnegin ; Geforce ise ekran kartınız Geforce 'un resmi sitesine gitmeniz gerek! Amd chipset için Amd 'nin Resmi Sayfasından güncel drivarını tegmin etmeniz gerek gibi....

Not: Mainboard firmaları bu güncellemeler çok hızlı geldiğinden dolayı takip edemiyorlar. Sorununuz bir de belirtmediniz Hardisk'inizden dolayı olabilir. ? Performans kaybına çoğunlukla Hardisk sebep olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı