Bu ülkede artık yaşamak istemiyorum

Kalsaydın güzel kardeşim gitmişken orada? Ne güzel işte. Alman vatandaşı olurdun yerin dibine girmezdin.
Vatandaşlık mı alabiliyoruz? Kafanı işletip mantık kurmalısın.
Her ülkenin kendisine ait derdi var. Bu ülkede yaşamak istemiyorsanız bile başka ülkeye gitseniz bile huzursuzluklar olur. Pek fark değişmeyecek, yaşamak istemiyorsanız yaşıyormuş havasında olun. Zaten her zaman yaşıyor havasındasınız ama fark edemiyorsunuz.
Almanya, İsveç, İsviçre gibi ülkelere gidip gezdim. Deneyimlerime dayanıp söylüyorum.

Vatandaşlık mı alabiliyoruz? Kafanı işletip mantık kurmalısın.

Almanya, İsveç, İsviçre gibi ülkelere gidip gezdim. Deneyimlerime dayanıp söylüyorum.
Peki, neden oranın vatandaşı olmaya çalışmadınız? Daha doğrusu, deneyebilirsiniz. Sizin tercihinize bağlı.

Al benden de o kadar. Bu ülkede doğduğuma yanarım en fazla da, nüfus cüzdanımda herhangi bir Avrupa ülkesi yazması varken... Hiçbir şeyin heyecanı kalmadı artık bu ülkede, ne maç izlerken ki o heyecan kaldı, ne yeni yıl heyecanı hiçbir şey. Ama az kaldı, sabrediyorum. Sabrın sonu selamettir. İsteyen herkesin yolu açık olur umarım.

Sadece kadın cinayeti mi?
Hayvanlar durduk yere vuruluyor, zehirleniyor, öldürülüyor, sakat bırakılıyor.
Önüne gelen istediği gibi ağaçlık alanları yok edebiliyor.
Dün yanımdan geçen bir adam ayağımın dibine balgam attı, bunu daha önce de defalarca yaşadım. Sokak kültürümüz leş gibi yerlerde sürünüyor, bir de bu insanlar sokak hayvanlarını sokağı kirletiyor diye istemiyor ya kuduruyorum sinirden.
Eğitimde birçok kurum kocaman bir çöplük haline gelmiş, insanlar eğitim adı altında yıllarını bazen boşa harcıyor. O zamanı çok daha verimli geçirip hem kendi hayatına hem vatana daha çok katkı sağlayabilecekken.
Ülkem kötü demiyorum ve birçok ülkeye göre bayağı olanağı olduğunun farkındayım ama bu saydıklarım da yapılabilecek ve basit şeyler bence. Olması gerekenler.

Sadece kadın cinayeti mi?
Hayvanlar durduk yere vuruluyor, zehirleniyor, öldürülüyor, sakat bırakılıyor.
Önüne gelen istediği gibi ağaçlık alanları yok edebiliyor.
Dün yanımdan geçen bir adam ayağımın dibine balgam attı, bunu daha önce de defalarca yaşadım. Sokak kültürümüz leş gibi yerlerde sürünüyor, bir de bu insanlar sokak hayvanlarını sokağı kirletiyor diye istemiyor ya kuduruyorum sinirden.
Eğitimde birçok kurum kocaman bir çöplük haline gelmiş, insanlar eğitim adı altında yıllarını bazen boşa harcıyor. O zamanı çok daha verimli geçirip hem kendi hayatına hem vatana daha çok katkı sağlayabilecekken.
Ülkem kötü demiyorum ve birçok ülkeye göre bayağı olanağı olduğunun farkındayım ama bu saydıklarım da yapılabilecek ve basit şeyler bence. Olması gerekenler.

Hocam hayvanlar kategorisine hayvan tecavüzünüde ekleseniz daha iyi olabilir, ülkemiz kadını bırak hayvana dadanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı