Bu ülkede artık yaşamak istemiyorum

Bu tür olayların bitmesi için ülkede idam şart.
Bir kişi idam edilse arkasından aynı suç tekrar işlenmez. Caydırıcı ceza dediğin budur. Suç oranlarının düşük olduğu bütün ülkelerde idam yasası var. (İzlanda hariç.)

Hocam öldürülen kadına Allah rahmet eylesin. Yaşadığım semtte böyle bir olay olması beni de biraz sinirlendirdi. Bu Maltepe'nin hali nolucak bilmiyorum. Sokaklar tehlikeli tiplerle dolu. Bu olay yeni değil. Daha Maltepe'de ne olaylar oldu bir bilseniz. Dükkanı silahla taramakmı desen, maganda kurşunlara ölen insanmı desen. Zor dostum burada yaşamak.

Maltepe eskiden böyle değildi. HDP olayları falan çıkınca orası felaket karıştı. Birçok akrabam oradaydı onları destekliyorlar diye artık uğramaz oldum. Belediye başkanının el atması lazım oraya.

Bu tür olayların bitmesi için ülkede idam şart.
Bir kişi idam edilse arkasından aynı suç tekrar işlenmez. Caydırıcı ceza dediğin budur. Suç oranlarının düşük olduğu bütün ülkelerde idam yasası var. (İzlanda hariç.)
Bu ülkede kötüye kullanılır, şuan suçsuz yere hapis yatan ve yatacak olan bir sürü insan var. Bir şeyi önermeden önce 2 kere düşünün.

Bazen herkes illallah eder tasını tarağını toplayıp gitmek ister. Hepimize olmuştur mutlaka... Gitmek çözüm değil dünyanın en mutlu ülkesine de gitsen orada da başka sorunlar, dertler edineceksin. Suç dünyanın her yerinde yaygın bir olay. Çaresi ise düzgün eğitimden geçiyor. Ayrıca suçta caydırıcılık da olması gerek. Verilen cezaların suçluları, suç işlememeye teşvik etmesi gerek. Diğer ülkelerde ne kadar var bilmiyorum ama bizim ülkemizde ki Adli Kontrol Şartı'na ciddi bir düzenleme gerek. Suçta caydırıcılık ve düzgün bir eğitim sistemi ile tüm Dünya'ya adalet getiririz. Elbette ki bu da zor bir ihtimal...

Bu ülkede kötüye kullanılır, şuan suçsuz yere hapis yatan ve yatacak olan bir sürü insan var. Bir şeyi önermeden önce 2 kere düşünün.
O halk dilinde geçen "Çok suçsuz insan hapise giriyor." sözleri tamamen yalandan ibaret. Bir kişiye ceza uygulanması için kesin kanıtlar ve şahitler gerekiyor. O, şu, bu dedi diye kimse hapis veya ceza yemiyor.

O halk dilinde geçen "Çok suçsuz insan hapise giriyor." sözleri tamamen yalandan ibaret. Bir kişiye ceza uygulanması için kesin kanıtlar ve şahitler gerekiyor. O, şu, bu dedi diye kimse hapis veya ceza yemiyor.
Saçma sapan konuşma, yaşamadıysan konuşmayacaksın. Ben bizzat çevremden biliyorum, bilmediğin işler hakkında çok konuşma. Delil olsa bile bir insanı suçlamak çok kolay. Yalandan ibaretmiş başına gelsin de gör bakalım yalanı dolanı.

Geri
Yukarı