Bu Yone ne ya?

Ya kankacım dia benim elom değil farkında mısın dia en düşük vermiş olduğum elo halen trip diyorsun ya kanka sana ve ailene başarılar dilerim vallahi iyi çekiyorlar seni :D rabbim yardımcıları olsun.
Rabbim sana yardımcı olsun kankacım bu ego ve tribi ailen çektiği için onlar adına gerçekten üzülüyorum 😃

Yone, orta ve düşük eloda iş yapsa da yüksek elo için böyle değil. (GM ve Chall elo) Zira şampiyon erken oyunda zayıf ve yüksek eloda oyuncular Yone'ye karşı nasıl oynadıklarını bildikleri için etkisiz hale getirebiliyorlar.

E ile adamların üzerne atlayıp 3 kişiye R basmak.

İşte onu yüksek eloda yapman neredeyse imkansız. Kazanma oranları yüksek seviyeli oyunlarda çok iyi değil demek ki de nerflenmiyor şampiyon.

Riot genelde orta ve düşük eloyu sallamıyor. Yapacağı nerfleri veya güçlendirmeleri yüksek eloya bakarak yapıyor genelde.

Şunun gibi mesela: Mordekaiser orta ve düşük eloda oyunu domine ediyordur, fakat yüksek eloda sürünüyordur. Bu durumda şampiyonu direkt bufflıyorlar ve şunu düşünüyorlar, "bu şampiyon orta ve düşükte domine ediyorsa oyuncular ona karşı nasıl oynayacağını bilmiyordur" diye düşünüyor olabilirler. Bu durum Yone için de geçerli olabilir.

Yone, orta ve düşük eloda iş yapsa da yüksek elo için böyle değil. (GM ve Chall elo) Zira şampiyon erken oyunda zayıf ve yüksek eloda oyuncular Yone'ye karşı nasıl oynadıklarını bildikleri için etkisiz hale getirebiliyorlar.

İşte onu yüksek eloda yapman neredeyse imkansız. Kazanma oranları yüksek seviyeli oyunlarda çok iyi değil demek ki de nerflenmiyor şampiyon.

Riot genelde orta ve düşük eloyu sallamıyor. Yapacağı nerfleri veya güçlendirmeleri yüksek eloya bakarak yapıyor genelde.

Şunun gibi mesela: Mordekaiser orta ve düşük eloda oyunu domine ediyordur, fakat yüksek eloda sürünüyordur. Bu durumda şampiyonu direkt bufflıyorlar ve şunu düşünüyorlar, "bu şampiyon orta ve düşükte domine ediyorsa oyuncular ona karşı nasıl oynayacağını bilmiyordur" diye düşünüyor olabilirler. Bu durum Yone için de geçerli olabilir.
Riot'un yaptığı en mantıklısı zaten. Düşük eloda insanlar nasıl oynayacağını tam bilmedikleri için bu şekilde ithamlarda bulunabiliyorlar.

Dzukill diye birisi var adam eu west gradmaster eloda yoneyle harikalae yaratıyor.Bu dediğiniz onun için geçerli değil heralde.
Ayrıca bu karşısında oynama muhabbeti nedir yoneye karşı nasıl oynayacazki yoneyi yencez 🤣

Dzukill diye birisi var adam EU West gradmaster eloda yoneyle harikalae yaratıyor.

Oyundan ne kadar uzak olduğunuz şu yorumdan çok belli. Yüksek eloda Dzukill gibi Yone oynayanların sayısı çok az ve Dzukill'in tek başına yüksek eloda Yone'nin genel kazanma oranını etkilemesi mümkün değil. Önemli olan genelinin kazanma oranı ve genelinin kazanma oranı çok iyi değilki Yone nerflenmiyor, bunun sebebi de yüksek seviyeli oyuncuların Yone'ye karşı iyi cevap verebilmesinden kaynaklanıyor.

Oyundan ne kadar uzak olduğunuz şu yorumdan çok belli. Yüksek eloda Dzukill gibi Yone oynayanların sayısı çok az ve Dzukill'in tek başına yüksek eloda Yone'nin genel kazanma oranını etkilemesi mümkün değil. Önemli olan genelinin kazanma oranı ve genelinin kazanma oranı çok iyi değilki Yone nerflenmiyor, bunun sebebi de yüksek seviyeli oyuncuların Yone'ye karşı iyi cevap verebilmesinden kaynaklanıyor.
Ben haftada 3 kere arkadaşlarla esnek atmak için giriyorum lole sizin gibi lolle yatıp lolle kalkmıyorum.
Sen şimdi aatroxa da güçlü karakter dersin 🤣

Gayet dengeli. Vayne falan hikaye demişsin de azıcık oynamayı bilen bir Vayne Yone'nin içinden geçer böğrünü deşer geçer. Al karşısına bi Garen veya bi Sett veya Vayne. Düzgün takım yönetimiyle gerekli kitle kontrollerle çarı eritirsin.

Sizin için demiyorum ama nedense genelde dodge atmayı bilmeyen dümdüz oynayan insanlar yoneye bu kadar ağlıyor. Sen dümdüz oynarsan karakter skill setti gereği tabi ki içinden geçer hatta bazen kıpırdayamazsın bile.

Geri
Yukarı