Bu Zamanda Araç Alınmalı Mı?

Enflasyon olan ülkelerde en çok araba ve teknolojik ürünlerin fiyatları artar. ÖTV indiriminin olacağını hiç düşünmüyorum, olursa da muhtemelen ilk arabasını alanlara olur oda belirli markalar için olur. Renault, Fiat, Peugeot, Citroën gibi çöp markalara olur muhtemelen indirim.

Enflasyon olan ülkelerde en çok araba ve teknolojik ürünlerin fiyatları artar. ÖTV indiriminin olacağını hiç düşünmüyorum, olursa da muhtemelen ilk arabasını alanlara olur oda belirli markalar için olur. Renault, Fiat, Peugeot, Citroën gibi çöp markalara olur muhtemelen indirim.
Üstümüze bir araba yok, 20 yıldır da olmadı. Zaten 1m altı giriş seviyesi sıfır bir araba düşünüyoruz.

Üstümüze bir araba yok, 20 yıldır da olmadı. Zaten 1M altı giriş seviyesi sıfır bir araba düşünüyoruz.

450.000 civarına şu an adamakıllı araba yoktur ama ÖTV indiriminde Egea rahat gelir. Tabii ÖTV indiriminin de olacağını çok sanmıyorum tek gelirimiz vergi ve vergidende en çok para ÖTV tarafından geliyor.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Genel olarak sorum şu an Egea Cross giriş paketini baz alırsak 800k bir fiyatı var ama yılın başında daha düşük ÖTV matrahına girme ihtimali var. Şu an 450k olarak yazdığım birikim zaten döviz bazında olduğundan diğer etkilerden az çok korunuyor, gidip ÖTV'ye zam yapılmadıkça sorun olmaz gibi. Egea alıp seneye güncellemek yerine bekleyip başka araç almak mantıklı olur muydu gibi bir düşüncem vardı ama cevap aldım gibi genel olarak soruma.

Clio 1 gibi bir aracı kullanmamız zor olabilir, sorun çıkarma oranı olmayan ve rahat kullanılan bir araç arıyoruz. Otomatik olmayacaksa bile en kötü ihtimalle yokuş kalkış desteği olmalı, turbo da olsa ben şahsen başka bir şey aramazdım ama beklentilerimi karşılayan en ucuz araç 900 binlerden başlıyor.
Üstad 450bin lira birikimle sıfır araç alma ihtimaliniz neredeyse sıfır. Gelirinizi veya başka birikmişiniz var mı bilmiyorum ancak kredi muslukları kapalı, oldu da bir yerden şans eseri kredi buldunuz vade sayısı genellikle 24ü aşamıyor. Geri ödemesi korkunç yıpratıcı.

Daha düşük matraha girmesine güvenmeyin çünkü taş çatlasa 25-30bin lira gibi bir indirime denk geliyor. Matrah düzenlemesi zaten her yıl yapılan bir uygulama ve gözle görülür bir indirim sağlamıyor.

Sizin yapabileceğiniz en mantıklı şey ayağınızı yerden kesecek mümkünse değişensiz ve düşük tramer kayıtlı bir araç denk getirmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı