Bu zamanda evlenilir mi?

Kesinlikle katılıyorum. Bir gün için senelerini mahvetmemek hayatı başkaları için yaşamamak lazım diye düşünüyorum. İmkanı olan düğün de yapsın şölen de yapsın, zevk meselesi. Seviyorsa eğleniyorsa tabii hakkıdır. Ancak imkanı olmayan insanın gösteriş uğruna herkes yapıyor diyerek yapması gerçekten yazık ve üzücü.
Hocam bir de düğün yaparak insanlık dışı akrabalarımı mı besleyeyim? Resmen enayiliktir bu düğün işi. Haklısınız.

Ekonomik problemler, insanların artık eskisi gibi anlayışlı olmaması, devirin insanlarının çok değişmesi beni çok etkiliyor evlenmeyi düşünüyorum ama uygun biri yok hayat çok pahalı mutsuz olacağım diye çok korkuyorum sizce evlenilir mi bu devirde?

Eğer evleneceğiniz kişi gösteriş meraklısı veya bir kere evleniyoruz sonuçta kafasında birisiyse hayır.

"Bu zaman" ile herhangi bir zaman aşağı yukarı aynı (pandemi hariç tabi, kastınız oysa elbette mantıksız) ama esas soru; evlilikten ne anlıyorsunuz? Çok daha önemli soru; evlenecek kapasiteye sahip misiniz? (Buradaki kapasite maddi yeterlilik değil; evlilik dışı sorumluluğunuz var mı? Evlenerek sorumluluk almayı kabul ediyor musunuz, gibi?) Kısacası Nietzsche'nin dediği gibi bencillikten sıyrılmış ve layık olduğunu düşünen kimse misiniz?

Yaşlandığında tek başına kaldığında anlarsın veya hasta olduğunda.
Yalnızlık zor.

Ekonomik problemler, insanların artık eskisi gibi anlayışlı olmaması, devirin insanlarının çok değişmesi beni çok etkiliyor evlenmeyi düşünüyorum ama uygun biri yok hayat çok pahalı mutsuz olacağım diye çok korkuyorum sizce evlenilir mi bu devirde?
Hocam onunla kafeye git garsondan su istemesini iste garsona karşı kibarsa evlen dediğimi yaparsan pişman olmazsın

Yeni konular

Geri
Yukarı