Bu zamanda GTX 1080 Ti alınır mı?

10 yıldır sektördeyim 1080Ti ile kazım yapma cümlesini sizde görüyorum. Bu kartla rig kurmuş veya kazım yapmış kaç kişiye denk geldiniz? Kart yaktığını zor karşılar, mining dostu bir kart değil ki? 1080Ti hala alınabilir. 4 ay önce sattım, üstüne koyup 3060Ti almıştım. 1080Ti'nin yerini hala arıyorum. Gözle görülür çok bir fark yoktu.

Bu arada "çok eski", "çok güç tüketiyor", "kısa vadede ucuz fakat elektriğe para verirsin" gibi cümleler kullananları çok ciddiye almayın. Kart kemikli, güçlü, 3500 bandında satın alabileceğiniz en güzel, en yakışıklı, en güçlü kart. Güzelini bulursanız kaçırmayın.
Kart eski, çok güç tüketiyor, çok ısınıyor. 3060ti bu karta yarı gücünde duruma göre %30-40 fark atıyor. Bu kadar nostaljik olmaya gerek yok. Vadesi dolmuş kartları salın gitsin. Pascal ile Ampere mimarisi kıyaslıyorsun olacak iş değil.

SLI yapsanız bile çoğu oyunda bundan faydalanamayacaksınız çünkü verimli çalışan bir teknoloji değil. Bana kalırsa GTX serisi bugün alınmaz, bu çok açıklama gerektiren uzatılacak bir konu da değil. Herkes döndürüp dolaştırıp aynı şeyi tekrar tekrar yazmış. Çok meraklıysan, istiyorsan, paran varsa alır kullanırsın. Yanlış yaptığını anladığında satar başka kart alırsın, dünyanın sonu değil bu.

• Mining yapılmamış olanını bulmak zor.
  • Neredeyse 7 yıllık bir kart. Fanlarından diğer bileşenlere kadar yorgunluğu artmış bir model.
  • Ray Tracing teknolojisi yok, kas gücüne güvenmen lazım. (Kas gücü tarafında çoğu RTX 2000 serisini tokatlar)
  • 300W güç gibi cüzi diyebileceğimiz bir güç tüketimi olsa da daha düşük güç tüketiminde daha iyi ve güncel kartlar mevcut.

Eğer fiyatı çok uygun değilse alınmaz.

Merhaba.

Şu an da GTX1650 kullanmaktayım ve işlemcim de i5 10400F. Güç kaynağım ise 550W. Güncel ekran kartım GTX1650, idare eder cinsten bir kart ama benim eskiye hayranlığım nedeniyle GTX1080 Ti sahibi olmak istiyorum. Sizce bu zamanda 550W güç kaynağı ve i5 10400F'in yanına GTX1080 Ti alınır mı? Eğer temiz bulursam 2 tane almayı ve güç kaynağını da yükseltmeyi düşünüyorum. Anakartım ASUS 560M Plus.

Teşekkürler.
Fazla guc harciyor bu bir, DLSSden gibi seylerden mahrum bu iki, driver destegi kesilecek bu uc, fiyati 1,5K olmadigi surece alinmaz buda dort.

Yeni konular

Geri
Yukarı