Bu zamanda PS5 alınır mı?

Şu an fat kasa 500 GB depolamaya sahip bir PS4 var. Sizce konsolumu satıp 2. elden PS5 alınılır mı?

Paran varsa al.
Bu gün Media Markt mağazasında oyuncu ekipmanlarına bakarken tesadüfen PS5 standı önünden geçtim. Gözüme adını hatırlayamadığım bir oyun ilişti. Fiyatı inanın 899 liraydı. Steam'in gözünü seveyim, bu nedir böyle. Xbox için de hal böyle ise durum vahim.

Hocam Xbox'da Game Pass var zaten ondan sorun olmaz.

Ben zaten PC mantıklı diye yazdım fakat hiçbir ekipman yok bende hem PC oyunlarını hem de PS oyunlarını oynayabilemesi için önerdim.
Hocam ekipman olmasa ne olacak 18000TL ile rahat toplanır.

Konsol oyunculuğu Türkiye şartlarında artık ciddi bir lüks haline geldi. Hadi Xbox platformunda Gamepass ile işi biraz kotarıyoruz ama Sony tarafında henüz böyle bir oluşum yok. PS Plus'a çeşitli versiyonlar getirecekler Haziran 2022'de fakat onda da ülke fiyatlandırması olmazsa Türkiye için pahalı bir servis olur.

Mesele konsolu alıp almamaktan ziyade oyunlara para yetiştirebilecek misiniz bunu göz önünde bulundurun. Şahsen 1000 liraya dayanmış oyun fiyatlarından sonra bir cazibesi kalmadı Playstation'ın. Sarı siteler, forumlar PS5'i bir hevesle alıp oyunlara para yetiştiremediği için satan insanlarla dolu.

Playstation'a gelen 1. parti oyunlar PC'ye de gelecek. Ayrıca Gamepass seviyesinde ve kalitesinde bir abonelik servisi de yok Playstation'da.

Türkiye şartlarında konsol oyunculuğunu cazibeli kılan konsollar Xbox Series S ve X'dir bence.
Ben sizin yerinizde olsam PS4 üme ellemem onun yerine PC toplar hem PS'ım olur hem PC.
Tabi kendi düşünceniz saygı duyuyorum ama PC toplamak çok ucuz zannediyorsunuz herhalde. Bugün Xbox Series S gücünde bir PC toplamak için bile 20 bin lirayı gözden çıkarmanız lazım hatırlatmak isterim.
4800 TL'ye sattığım RX 560 2 GB'lı PC ile yüksek ayarlarda 40 orta ayarlarda 50-60FPS oyunuyordum 15klık PC miş 🤣 bak buna gülerim işte.
Ona kalırsa düşürürsün çözünürlüğü grafik detaylarını daha düşük bir sistem de de açarsınız ama o oyunu layıkı ile oynamış olmazsınız. Muhteşem bir görsel bir şölen sunan oyunu çamur gibi bir çözünürlük ve grafiklerde oynamış olursunuz tabi buna da oynamak denirse.

Son düzenleme:
Ona kalırsa düşürürsün çözünürlüğü grafik detaylarını daha düşük bir sistem de de açarsınız ama o oyunu layıkı ile oynamış olmazsınız. Muhteşem bir görsel bir şölen sunan oyunu çamur gibi bir çözünürlük ve grafiklerde oynamış olursunuz tabii buna da oynamak denirse.

Ortada iken 1080p yüksekte iken 900p de oynuyordum😀

Ps5 için abonelik istemi geliştirilecek hatta yepyeni birşey olacak fiyatı aylık 13 dolar olacak. Türkiyeye özel fiyatlandırma yapılırsa iyi olur. Ha bir de bu sistem haziranda geliyor.

Geri
Yukarı