Bu zamanda sistem toplanır mı?

Laniakeea

Kilopat
Daha fazla  
Evet direkt konuya geçiyorum arkadaşlar. 1 aydır babama sistem toplamak istediğimi izah ediyorum, indirimleri falan göstermek olsun farklı şeyler deneyip en kısa zamanda aldırmaya çalıştım fakat bayramda alırız dedi. Tekrar indirim olur dedi falan filan. Şimdi dolar 0,05 düştü ama bakıyorum da piyasada ekran kartı kalmamış. Her şeyden önce sistemin dengesiz olduğunu ve bunu söyleyecek olanların olduğunu biliyorum, bilincinde olarak topladım. İşlemci ve ekran kartını vergi, dolar vb. kıyaslamalarını dahil ederek daha ucuz olabiliyorsa Amazon.com'dan seçtim.
  • CPU / Ryzen 7 1700 = 1258TL (Amazon)
  • Anakart / MSI B350M Mortar = 394TL
  • RAM / GSkill 8GB Tek Modül 2400MHz = 282TL
  • SSD / Sandisk 120GB (530R/400W) = 214TL
  • Toplam = ~2150TL
Kalan = 1350TL
İhtiyaç: Kasa, PSU, Ekran Kartı.

Gerçek sıkıntıya gelecek olursak arkadaşlar, ben bu sisteme GTX 1060 koymayı planlıyordum fakat Cyrptomining sağ olsun ekran kartlarının fiyatları el yakıyor. Şimdi sizce bu sistem bu zamanda toplanır mı? Yoksa beklemeli miyim 1 ay daha falan. Yada alternatifleriniz var mı? Siz olsaydınız ne yapardınız? GTX 1050Ti koymak zorunda kalacağım gibi gözüküyor zorunda kalırsam. Cevaplarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 1700'e ihtiyacınız var mı? Gerçekten kaslı bir işlemci ama oyun oynayacaksanız ve GTX 1060 ya da RX 580 türevi bir ekran kartı kullanacaksanız R5 1500x-R5 1600x gibi işlemciler yeterlidir, diğer bileşenlere de bütçe ayırmış olursunuz.

Her zaman toplanır :) Ne kadar beklerseniz zaman kaybı olur. Dolar bu saatten sonra düşmez. Yıllardır dolar düşücek toplamayın toplamayın diyorlar 2 kat arttı neredeyse :)

Her zaman toplanır :) Ne kadar beklerseniz zaman kaybı olur. Dolar bu saatten sonra düşmez. Yıllardır dolar düşücek toplamayın toplamayın diyorlar 2 kat arttı neredeyse :)
Piyasada ekran kartı yok.

Eğer üst düzey bir sistem toplayacak isen toplanır. ORta sınıf için ekran kartı yok ortalıkta. Anakart ve işlemciden kısabildiğin kadar kıs 1070 zorla bence.

R7 1700'e ihtiyacınız var mı? Gerçekten kaslı bir işlemci ama oyun oynayacaksanız ve GTX 1060 ya da RX 580 türevi bir ekran kartı kullanacaksanız R5 1500x-R5 1600x gibi işlemciler yeterlidir, diğer bileşenlere de bütçe ayırmış olursunuz.
Hayır, hatta oyunu bırakın ekran kartını bile render için kullanacağım. Ona göre cevap yazarsanız arkadaşlar, daha uygun olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı