Buds 2 vs Buds 2 Pro kullanım sonrası kıyaslama

buds2 pro harsh bi kulaklık kafa şişiriyor. Harshın türkçede tam karşılığı yok ne yazık ki. 2-3k civarında çok yüksek ses veren kulaklıklara deniyor. Poweramp ekolayzırla 3.2kya bi -7db çukur atınca ferahlıyor biraz ama tam düzelmiyor.

Yukarda kafası zklen zavallı arkadaş tizlerin dengesi kötü demiş işte arkadaşın tarif etmeye çalıştığı şey bu. Hele sesi artırdığınızda gerçekten kulaklığı ÇÖPE ATASIM geliyor. Bütün yabancı incelemecilerin de istisnasız HARSH dediği bi kulaklık. Teknolojik olarak çok gelişmiş bi kulaklık ama ses karakteri olmamış.

Düz Buds2 çöpünü de sakın almayın şu grafiğe bi bakın : 7kdan sonrası tiz falan yok kulaklıkta. Piyasada buds2yi çöpe atacak bi ton kulaklık var. Buds2 tek avantajı kablosuz şarj ve küçük kutu. Samsungun uygulaması da kanser. Ekolayzıra girmek için geliştirici menüsü açar gibi dolanıyosun. O da dandik bişey zaten yumuşak diye bi ekolayzır ayarı var orda HARSHlığı azıcıkda olsa azaltıyor ama yine de kafa şişiriyor.

Eki Görüntüle 2062789

Eki Görüntüle 2062815
Buds Fe nasıldır hocam

o hepsinden kötü rtingsten bak. upper treble extension dediğimiz orta ve üst tizlerin uzantısı bu kulaklıklarda yok. Samsung bu leş ürünleri neden çıkarıyor anlamıyorum. mesela bir baterist zillere vurduğunda ayrıntılı bir tiz dokusu oluşur bu kulaklıklarda yarısından fazlası yok bu dokunun duyulmuyor hele buds + diye bi çöp var armatürlü onda hiç yok hiç hiç ben bu leşi ikinci el denemek için biriyle buluşmuştum rammstein man gegen man başındaki zili duyar duymaz çıkardım sanki 3kdan ilerisine -10db çekmiş gibi

o hepsinden kötü rtingsten bak. upper treble extension dediğimiz orta ve üst tizlerin uzantısı bu kulaklıklarda yok. Samsung bu leş ürünleri neden çıkarıyor anlamıyorum. mesela bir baterist zillere vurduğunda ayrıntılı bir tiz dokusu oluşur bu kulaklıklarda yarısından fazlası yok bu dokunun duyulmuyor hele buds + diye bi çöp var armatürlü onda hiç yok hiç hiç ben bu leşi ikinci el denemek için biriyle buluşmuştum rammstein man gegen man başındaki zili duyar duymaz çıkardım sanki 3kdan ilerisine -10db çekmiş gibi
Hocam bir öneri de bulunur musunuz 3.5k-4k bütçe için bilgili biri gibisiniz de

buds2 pro harsh bi kulaklık kafa şişiriyor. Harshın türkçede tam karşılığı yok ne yazık ki. 2-3k civarında çok yüksek ses veren kulaklıklara deniyor. Poweramp ekolayzırla 3.2kya bi -7db çukur atınca ferahlıyor biraz ama tam düzelmiyor.

Yukarda kafası zklen zavallı arkadaş tizlerin dengesi kötü demiş işte arkadaşın tarif etmeye çalıştığı şey bu. Hele sesi artırdığınızda gerçekten kulaklığı ÇÖPE ATASIM geliyor. Bütün yabancı incelemecilerin de istisnasız HARSH dediği bi kulaklık. Teknolojik olarak çok gelişmiş bi kulaklık ama ses karakteri olmamış.

Düz Buds2 çöpünü de sakın almayın şu grafiğe bi bakın : 7kdan sonrası tiz falan yok kulaklıkta. Piyasada buds2yi çöpe atacak bi ton kulaklık var. Buds2 tek avantajı kablosuz şarj ve küçük kutu. Samsungun uygulaması da kanser. Ekolayzıra girmek için geliştirici menüsü açar gibi dolanıyosun. O da dandik bişey zaten yumuşak diye bi ekolayzır ayarı var orda HARSHlığı azıcıkda olsa azaltıyor ama yine de kafa şişiriyor.

Eki Görüntüle 2062789

Eki Görüntüle 2062815
Valla hocam yazdıklarınız biraz teknik kalıyor ama samsungun uygulaması bence gayet güzel. Ayrıca uzun süre buds 2 kullandım hiç çöpe atasım gelmedi sadece indirimde bulduğum için buds 2 pro aldım. Türkiyede zaten kayıpsız ses veren uygulama yok o yüzden ben çok takmıyorum bunları.

Hocam bir öneri de bulunur musunuz 3.5k-4k bütçe için bilgili biri gibisiniz de
Dolap uygulamasında hdrmz796 var bi de başka satanlar da var. Onlardan momentum tws 3 alabilirsin.

Valla hocam yazdıklarınız biraz teknik kalıyor ama samsungun uygulaması bence gayet güzel. Ayrıca uzun süre buds 2 kullandım hiç çöpe atasım gelmedi sadece indirimde bulduğum için buds 2 pro aldım. Türkiyede zaten kayıpsız ses veren uygulama yok o yüzden ben çok takmıyorum bunları.
Duyma kaybı tehlikesi var ama naparsanız yapın kulak tırmalıyor ve ekolayzırla da tam çözülmüyor.
Bakın adam bunu arıza sanmış :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz fazla kulaklık tecrübeniz olmadığı için alışmışsınızdır ama yine de tavsiye etmem. Mesela aleyna tilki - ayrı gitme parçasını açın ve vokal sese bir bakın nasıl sibilans oluşuyor zaten vokal sesi işleyen kişi kulaklarımıza tecavüz etmek istemiş ama buds2 pro bunu daha şiddetli hala getiriyor.

Çok rahat küçük kulaklık teknoloji olarak emsallerinden 5 sene ilerde çünkü bu boyutta böyle bir anc, bone conduction sensörleri kulağa yanağa dokunarak volume ayarlama falan ama ses karakteri ve kulak tırmalası herşeyin içine ediyor.

Son düzenleme:
index/list_of_presets - oratory1990 bu abimizin EQ ayarlarını deneyebilirsiniz.
bunlar hepsi bozuk olur. Bunlar sadece kendi yapacağınız ayara fikir vermesi açısından.
BUnların target diye belirlediği şey de harsh zaten daha da harsh hale getirir.
Buds2 pro için yapacağınız anca ie800s gibi bi kulaklığı hedef olarak kullanacaksınız ki biraz rahatlasın. Autoeq.app sitesinden bunu yapabilirsiniz. ie800s csv dosyası internette var. Üstüne bi ton deneyerek ayar çekmeniz gerekli dediğim gibi bu itp hazır ayarlar çöptür sadece fikir vermek içindir.

Bunlar hepsi bozuk olur. Bunlar sadece kendi yapacağınız ayara fikir vermesi açısından.
Bunların target diye belirlediği şey de harsh zaten daha da harsh hale getirir.
Buds 2 Pro için yapacağınız anca IE800s gibi bir kulaklığı hedef olarak kullanacaksınız ki biraz rahatlasın. Autoeq. App sitesinden bunu yapabilirsiniz. IE800s csv dosyası internette var. Üstüne bir ton deneyerek ayar çekmeniz gerekli dediğim gibi bu itp hazır ayarlar çöptür sadece fikir vermek içindir.

Auto EQ'da oratary abimizi öneriyor ama çok da bilgili değilim EQ konusunda.

Geri
Yukarı