Bütçeye göre alınabilecek M.2 NVMe SSD önerileri

Bütçe
her bütçe
Öncelikle merhaba;

Not: 120&128 GB SSD önerilmeyecektir.

Piyasadaki en iyi en kaliteli aynı zamandada ucuz olmaya çalışan M.2 SSD listesi:

240&256 GB:

Çok iyi bir SSD değil, fakat F/P.

DRAM yok,fakat alınabilir.

Gayet kaliteli,fakat 500GB versiyonu 420TL gibi fiyatlardayken alınmaz.

Tek kelime ile mükkemel,fakat fiyat... :D

500GB&512 GB:

F/P kralı efsane

Mükemmel,fakat fiyat 650-700TL'ye kadar alınabilir.

Mükemmel,fakat biraz ısınıyor soğutucu gerekebilir.

Kaliteli, fakat İtopya'da fiyatı 489TL olduğu vakit yani maksimum 500TL gibi bir fiyattan alınmalı.

DRAM yok,yine de kalitelidir A2000 430TL iken kesinlikle alınmamalı.

Oldukça kaliteli,RGB severlere özerl. :)

Mükemmel.fiyat ederi maksimum 600-650TL

Vasat. Laptop için kullanılmalı(Öyle diye duydum).aynı şekilde A2000 430TL iken alınmaz.

1000GB:

F/P kralı efsane.

Mükemmel.

Mükemmel,fakat biraz ısınıyor soğutucu gerekebilir.

Güzel.güncel piyasadaki 1100TL fiyat ile alınabilir.

Mükemmel.1300TL gibi fiyata kadar alınabilir.

Depolama amacı ile alınmalı.

Dram yok.F/P A2000'in zam yediği dönem alınabilir.

Kaliteli.1150TL gibi bir miktar maksimum edeceği fiyat.

Fiyatına göre kötü(normalde çok iyi.).1250TL gibi bir fiyattan fazla etmez.

Güzel. RGB severlere. :)

Hızlı PCI-Express 4.0 1000GB:

Bu kategorideki önerdiklerim hepsi çok güzel SSD'ler herhangi bir uyarıda altına yazacağım. :)

Arkadaşlarına göre biraz daha fiyatı pahalı. :)

Hakkında detaylı bilgi bilmiyorum, fakat güzel gibi şimdilik.

Arkadaşlarına göre biraz daha fiyatı pahalı. :)

Herhangi bir öneriniz var ise yazın lütfen. :) yazmadığım var ise hangi M.2 SSD hangi fiyata alınır sorabilirsiniz bilmeyen kişiler için.

M.2 SSD'ler hakkında diğer makaleme bakabilirsiniz:

Şimdilik bu kadar arkadaşlar teknoloji geliştikçe yazacağım...

Son düzenleyen: Moderatör:
1TB versiyon mu?

Evet 1TB. SSD'nin uzun ömürlü olması için over provisioning öneriliyor birçok yerde. Bu da yaklaşık %10 civarı yer allocate etmek demek. Üstüne bir de Windows'un byte hesabı girince bana 830 GB civarı bir şey kalıyor. M.2 söz konusu olunca uzun vadeli olarak 1TB daha mantıklı geldi.

Evet 1TB. SSD'nin uzun ömürlü olması için over provisioning öneriliyor birçok yerde. Bu da yaklaşık %10 civarı yer allocate etmek demek. Üstüne bir de Windows'un byte hesabı girince bana 830 GB civarı bir şey kalıyor. M.2 söz konusu olunca uzun vadeli olarak 1TB daha mantıklı geldi.

Aslında M.2 SSD olarak ben 250GB'tan fazla önermem ama ben bile 500GB kullanıyorum. :)

İhtiyaca göre değişiyor. 1-2 oyun ve internette gezinmek için 250 çok kötü bir seçim değil. Samsung EVO serisini M.2'lerle değiştirme çabası içinde herhalde. SSD HDD uçurumu kadar fark yok artık.

Yok onun için değil genelde M.2 SSD'lerde yüksek GB çok sağlıklı olmadığına dair haberler okudum.

Yok onun için değil genelde M.2 SSD'lerde yüksek GB çok sağlıklı olmadığına dair haberler okudum.

Herhalde o olay ön bellek yüzünden oluyor. 500 GB için 1GB ön bellek koyan firma 1 TB için de aynısını koyunca darboğaz gibi bir şey oluyor. Bol bol önbellek koyamadıkları için SSD'deki boş alanı önbellek gibi kullanıldığını okumuştum. Over provisioning ile bunu aşmaya çalışıyorlar kısmen.

Herhalde o olay ön bellek yüzünden oluyor. 500 GB için 1GB ön bellek koyan firma 1 TB için de aynısını koyunca darboğaz gibi bir şey oluyor. Bol bol önbellek koyamadıkları için SSD'deki boş alanı önbellek gibi kullanıldığını okumuştum. Over provisioning ile bunu aşmaya çalışıyorlar kısmen.

Galiba olabilir.

Geri
Yukarı