Bütçeye göre alınabilecek SSD önerileri

Merhabalar öncelikle SSD önerileri yapacağım;

En ucuz en kaliteli SATA SSD önerileri olarak:

120GB (SATA):

Sorunsuz F/P. En alınabilir 120GB SSD Kötü kontrolcü.

Gigabyte modelini F/P olarak tavsiye ederim, fakat alınmaması iyi olabilir kötü kontrolcüye sahip ara sıra vadettiği hızları veremeyebilir. :)

Bu modelde ısınma sorunları olabiliyor alınmamasında fayda var.

Alınabilir, fakat bu model aynı şekilde kötü kontrolcüye sahip alınmamasında fayda var.

Şimdilik sorunsuz F/P.

240GB&250GB (SATA):

240GB&250GB kategorsininde alınabilecek en iyi SSD'lerden.

Sorunsuz en alınabilir F/P SSD'lerden.

Gigabyte modelini F/P olarak tavsiye ederim, fakat alınmaması iyi olabilir kötü kontrolcüye sahip ara sıra vadettiği hızları veremeyebilir. :)

Bu modelde ısınma sorunları olabiliyor alınmamasında fayda var.

Oldukça kaliteli bir model, fakat biraz pahalı indirimde 320TL gibi fiyatlara düşüyor o zaman alınabilir.(SanDisk Ultra ile aynı.)

Alınabilir, fakat bu model aynı şekilde kötü kontrolcüye sahip alınmamasında fayda var.

Oldukça kaliteli bir model, indirimde 300 gibi fiyatlara bulunabilinirse alınabilir. WD Blue ile aynı ürün olduğu için hangisi ucuz ise o alınmalı.

F/P'likten çıktı gibi şu aralar. :D maksimum 320TL gibi fiyata alınır. Kötü kontrolcü.

Kısmen sorunlu, nadir olarak ısınma genel olarak sağlığın hızlı düşme sorunu var. 300TL'den fazla etmez ve verilmez.

480GB&500GB (SATA):

480GB&500GB kategorsininde alınabilecek en iyi SSD'lerden.

M.2 SSD NVMe yuvası yok ise maksimum 500TL civarına kadar alınabilir en iyi SSD'lerden.(WD Blue ile aynı ürün.)

F/P kralı sorunsuz. Kötü kontrolcü.

M.2 SSD NVMe yuvası yok ise maksimum 500TL civarına kadar alınabilir en iyi SSD'lerden.(SanDisk Ultra ile aynı ürün)

F/P en iyilerinden.

500TL civarı fiyatınan daha fazla etmeyecek bir SSD WD Blue&SanDisk Ultra varken alınmamalı.

F/P alınabilir. :)

WD Blue&SanDisk Ultra varken alınmamalı, fakat ikisinin olurda fiyatı yükselirse alınabilir. Kötü kontrolcü:(. Üstekilerin hiçbiri tutmaz ise alınabilir.

960GB&1024 GB(SATA):

960GB&1024 GB kategorsininde alınabilecek en iyi SSD'lerden.

Mükkemel bir SSD göründüğü kadarı ile. :)

Depolama amaçlı en iyilerden. Fakat kullanılmak için 870 EVO daha uygun.

1000TL civarına kadar alınabilir en iyi SSD'lerden.(WD Blue ile aynı ürün. Hangisi ucuz ise o alınmalı.)

1000TL civarına kadar alınabilir en iyi SSD'lerden.(SanDisk Ultra ile aynı ürün. Hangisi ucuz ise o alınmalı.)

F/P kralı(her zamanki gibi. :)) Kötü kontrolcü.

960GB&1024 GB kategorisinde en F/P SSD'lerden.

F/P SSD'lerden.

1TB modelini detaylı bilmiyorum ama üstekilerin hiçbiri tutmaz ise alınabilir gibi.

Alınamaz SSD'leri ve M.2 SSD'leri ayrı bir konuda yapmaya karar verdim.

Teşekkürler moderatörler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim faydalı bir makale oldu ben de önerilere bakıyordum tesadüfen buldum.

Rica ederim. :)

Detaylı hangi SSD'ler alınamaz ve M.2 önerileri gelecektir.

Son düzenleme:
Samsung diyorum. En iyisi bence Samsung.

WD Red, Ironwolf 125 listede olmasa bile bunlar en az Samsung SSD'ler kadar efsane hatta daha iyi bile olabilir. Fakat fiyatları acayip uçuk olduğu için bir yandan bulamadım ve eklemedim. :)

Geri
Yukarı