Bütün arkadaşları kaybettim...

feanorsonoffinwe

Hectopat
Daha fazla  
Evet merhabalar bugünden beri neredeyse bütün arkadaşlarını kaybettim. 8. Sınıf öğrencisiyim, tamamiyle sınavlara önem verirken bütün arkadaşlarımı kaybettim. Öncelikle eski arkadaşlarımı yeni arkadaşlar bulmak için feda etmem lazımdı ve de ettim, şimdi de yeni arkadaşlarımla teker teker ayrıldık ne yapmalıyım? Psikolojik tamamıyla bozuldu, sınav notlarım baya bir düştü, lütfen yardım edin.

Arkadaşlarını neden kaybettin? Bir sıkıntı mı yaşadınız? Ayrıca yeni arkadaşlar bulmak için eskilerini feda etmek gerekmiyor. Neden böyle saçma bir şey yaptınız?

Lisede yeni arkadaşlar edineceksin istemesen de, fazla kafaya takma derslere yoğunlaş, aynı durumu lise bittikten sonra da üniversite döneminde yaşayacaksın farklı arkadaşlar edineceksin, lisede 30 tane arkadaşın olsa dahi üniversite zamanlarına geldiğinde en fazla 4-5 tanesi ile görüşeceksin konuşacaksın aynı durumu üniversite bitince üniversite arkadaşların için geçerli olacak.
Takılma yani bu konuya.

Hocam daha lise var rahat olun. Sorsanız şu an hiç ortaokuldan konuştuğun bir arkadaşın var mı diye cevabım sıfırdır fakat liseden hala sıkı dostlarım vardır.

Liseye geçince zaten bir sürü arkadaşınız olacak. Siz dost edinmeye bakın. Liseden sonra da lise arkadaşlarınızın çoğuyla görüşmeyeceksiniz. Üniversiteye geçtiğinizde sadece çok sevdiğiniz 2-3 dostunuz kalacak liseden. Onlarla görüşecek, takılacaksınız.

Tamamen derslere sınavlara odaklanmalısın, ne liseden ne üniversiteden 1-2 den fazla arkadaş kalmıyor konuştuğun görüştüğün. Onlarla da zaten 3-4 ayda bir anca görüşürsün herkes kendi yoluna gidiyor işinde gücünde oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı