Bütün fanlar son devirde çalışıyor

nakata38

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, şu anda kullanmış olduğum masaüstü bilgisayarın fanları sürekli son devirde çalışıyor ve bu çok rahatsız edici. BIOS'dan girip baktım özellikle CPU için takılı olan su soğutma 2600 rpm'de çalışıyor bir diğer kontrol edebildiğim fan ise 1650 rpm devirde dönüyor diğer fanları zaten kontrol edemiyorum ve göremiyorum, sizce ne yapmam lazım kasanın içerisini temizledim ve o kadarda içinden toz çıkmadı. Kasadaki fan sayısı 6.

Sistem özellikleri:
  • Intel core i5 4460 işlemci
  • MSI Z97 PC Mate Anakart
  • 16GB Corsair Bellekler
  • GTX750 Ti Ekran Kartı
  • 250GB SSD Samsung 850 Evo
  • 120GB SSD Samsung 840 Evo
  • 2x1TB HDD
  • Zalman Z11 Neo Kasa
  • Güç Kaynağı Xigmatek tauro 600w 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sıcaklıklar aşağıda belirttiğim gibi, sizce ne yapmam gerekiyor. :)

Dosya Ekleri

• Sıcaklıklar.JPG
    Sıcaklıklar.JPG
    37,2 KB · Görüntüleme: 432
Sıcaklıklar gayet normal BIOS'dan fan hızı ayarı yapılmıyor mu ? Oradan düşürebilirsin, eğer olmaz ise SpeedFan programını dene fakat çalışacağını sanmam.

Sıcaklıklar gayet normal BIOS'dan fan hızı ayarı yapılmıyor mu ? Oradan düşürebilirsin, eğer olmaz ise SpeedFan programını dene fakat çalışacağını sanmam.
Bios'dan defalarca değiştirmeyi denedim ama düşmedi dönme hızları bir süre yavaşlıyor sonra tekrar eski haline dönüyor, şimdi demiş olduğunuz programı indirdim onu deneyeceğim.

Merhaba arkadaşlar, şu anda kullanmış olduğum masaüstü bilgisayarın fanları sürekli son devirde çalışıyor ve bu çok rahatsız edici. BIOS'dan girip baktım özellikle CPU için takılı olan su soğutma 2600 rpm'de çalışıyor bir diğer kontrol edebildiğim fan ise 1650 rpm devirde dönüyor diğer fanları zaten kontrol edemiyorum ve göremiyorum, sizce ne yapmam lazım kasanın içerisini temizledim ve o kadarda içinden toz çıkmadı. Kasadaki fan sayısı 6.

Sistem özellikleri:
  • Intel core i5 4460 işlemci
  • MSI Z97 PC Mate Anakart
  • 16GB Corsair Bellekler
  • GTX750 Ti Ekran Kartı
  • 250GB SSD Samsung 850 Evo
  • 120GB SSD Samsung 840 Evo
  • 2x1TB HDD
  • Zalman Z11 Neo Kasa
  • Güç Kaynağı Xigmatek tauro 600w 80+

Konu ile alakalı değil ama bir soru sormak istiyorum. Sisteme büyük para yatırılmış. Neden ekran kartı o ?

Konu ile alakalı değil ama bir soru sormak istiyorum. Sisteme büyük para yatırılmış. Neden ekran kartı o ?
Ekran kartı çok sıkışık bir zamanıma denk geldi en kısa zamanda onu R9 390x ile değiştireceğim, birde sistemi parça parça almayın bende size bir tavsiye olsun bu. Sonra istemiş olduğunuz şeyleri alamıyorsunuz.

Ekran kartı çok sıkışık bir zamanıma denk geldi en kısa zamanda onu R9 390x ile değiştireceğim, birde sistemi parça parça almayın bende size bir tavsiye olsun bu. Sonra istemiş olduğunuz şeyleri alamıyorsunuz.

Çok haklısınız. Sisteminiz çok güzel. Maşallah.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı