Bütün oyunların FPS'i durduk yere düştü

İşletim sistemi
Windows 10

Halaxsi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Grove Street
Daha fazla  
Her şeyden önce şunu söylemeliyim ki donanım bilgim aşırı az. Yani bana bir şey diyecekseniz basit anlatın teknik terimler karşısında mağara adamı gibi kalıyorum. Geçen günlerde laptop normalken bugünlerde durduk yere oyunlar aşırı kasmaya başladı. Oyun laptopunda shader packli Minecraft bile oynayamıyorum o kadar vahim durum. Dün oynamadığım oyunları kaldırıp yer açtıktan sonra bu sorunla karşılaşmaya başladım. İlk başta yalnızca oyunda sorun var sanıyordum ancak bütün oyunlar felç olmuş, 30 FPS olsa şükrediyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Benim laptop şu:

Peki temizledin mi hiç veya temizletirdin mi? Ğer temizletirmediyseniz temizletirip termal macun sürdürün. Tozdan fanlar çalışmıyor ve termal macun bitmiş olabilir.
Hocam hiç temizlediniz mi bilgisayarı?
Temizlemedim hiç. Söküp içini açsam garantisi biter diye biliyorum. Sadece mendille veya kürdanla falan dışarıya taşan tozları alıyorum.

Hocam bu sıcaklar ve bilgisayarın icindeki
toz birleşirse çok fena ısınır ve throttle yer temizleyip macunları yenilemenizi öneriyorum.
İçini açıp bi temizleyemiyorum işte donanım bilgim yok. Bu forumdakiler gibi tüm parçaları söküp tekrardan birleştirebilecek seviyede değilim.

İçini açıp bi temizleyemiyorum işte donanım bilgim yok. Bu forumdakiler gibi tüm parçaları söküp tekrardan birleştirebilecek seviyede değilim.
Birine temizlettirebilirsiniz hocam güvenilir olmalı ama ya da bakım servisi varsa gönderebilirsiniz ama kullandıkları malzeme ne kadar kaliteli olur bilmiyorum

Birine temizlettirebilirsiniz hocam güvenilir olmalı ama ya da bakım servisi varsa gönderebilirsiniz ama kullandıkları malzeme ne kadar kaliteli olur bilmiyorum
Zaten temizlik ve bakım için bir yerlere göndermeyi planlıyordum bilgisayarı. Teşekkürler hocam tavsiyeniz için.

Zaten temizlik ve bakım için bir yerlere göndermeyi planlıyordum bilgisayarı. Teşekkürler hocam tavsiyeniz için.

Öncelikle şarjda oynamanız gerekiyor Full performans için bunun yeni tür bataryalara çok ciddi sorun çıkartmayacağını söylüyorlar. Pildeki FPS ile sarjdaki FPS arasında dağlar kadar fark olacaktı ve konuya müdahil arkadaşların dedikleri gibi toz kapmış olabilir fanlar hava çıkışı zorlaşmış olabilir. Laptop kaç yıllık? Ona göre teknik servisinde termal macun değişimi de rica edebilirsiniz.

Öncelikle şarjda oynamanız gerekiyor Full performans için bunun yeni tür bataryalara çok ciddi sorun çıkartmayacağını söylüyorlar. Pildeki FPS ile sarjdaki FPS arasında dağlar kadar fark olacaktı ve konuya müdahil arkadaşların dedikleri gibi toz kapmış olabilir fanlar hava çıkışı zorlaşmış olabilir. Laptop kaç yıllık? Ona göre teknik servisinde termal macun değişimi de rica edebilirsiniz.
Hocam şarjda da oynayınca bir şey değişmiyor ki. Laptop 1-2 yıllık falan. Şuana kadar cillop gibi çalıştı yüzlerce gb'lık oyunlarda rahat oynuyordum. Bu kasma şeyleri belli aralıklarla da değil, bir günde aniden başladı.

Hocam şarjda da oynayınca bir şey değişmiyor ki. Laptop 1-2 yıllık falan. Şu ana kadar cillop gibi çalıştı yüzlerce GB'lık oyunlarda rahat oynuyordum. Bu kasma şeyleri belli aralıklarla da değil, bir günde aniden başladı.

Bu gerçekten garip. Arkadaşın dediği gibi ekran kartı sürücüsü silmiş olabilir misin?

Hocam şarjda da oynayınca bir şey değişmiyor ki. Laptop 1-2 yıllık falan. Şu ana kadar cillop gibi çalıştı yüzlerce GB'lık oyunlarda rahat oynuyordum. Bu kasma şeyleri belli aralıklarla da değil, bir günde aniden başladı.

Ve bu arada en kısa zamanda 8 GB ek RAM takviyesi yapmanız iyi olur.

Bu gerçekten garip. Arkadaşın dediği gibi ekran kartı sürücüsü silmiş olabilir misin?

Ve bu arada en kısa zamanda 8 GB ek RAM takviyesi yapmanız

Ve bu arada en kısa zamanda 8 GB ek RAM takviyesi yapmanız iyi olur.
RAM zaten 8 gb. Ekran kartı sürücüsünü silip silmediğimize nerden bakabiliriz?

Yeni konular

Geri
Yukarı