Bütün RGB Sistemi Aura Sync İle Kontrol Etmek

Fanlar değil, fanların LED'leri. Gördüğüm kadarıyla fanlardan bir RGB bir de fanın kendisi için bağlantı çıkıyor. RGB olan 4 pinlinin erkeklerini diğerinin dişi ucuna takın. En son kalan dişi ucu ise anakarttaki RGB çıkışına takın. 3 pinleri ise ayrı ayrı anakarttaki fan portlarına takmanız lazım.

Fanlar değil, fanların LED'leri. Gördüğüm kadarıyla fanlardan bir RGB bir de fanın kendisi için bağlantı çıkıyor. RGB olan 4 pinlinin erkeklerini diğerinin dişi ucuna takın. En son kalan dişi ucu ise anakarttaki RGB çıkışına takın. 3 pinleri ise ayrı ayrı anakarttaki fan portlarına takmanız lazım.
Fakat anakartımda okadar fan girişi yok, ne yapmam gerekiyor?
Kasa aslında fan kontrolcüyle beraber geliyor fakat RGB fanları fan kontrolcüye bağlarsam Aura Sync' yi kullanamıyoruz sanırım. Ben de Aura Sync' yi kullanmak istiyorum.
Benim yanlışım olabilir sizce fan kontrolcüyle Aura Sync arasındaki bağı nasıl kuracağız?

Anakartınıza CPU fanı dahil 6 fan takabilirsiniz. Kaç kasa fanınız var ve CPU soğutucunuz ne? Ayrıca bunları fan kontrolcü üzerinden kontrol edersiniz diye düşünüyorum. RGB çıkışları anakarta taktıktan sonra 3 pinleri kontrolcüdeki RGB için olmayan kısımlara takabilirsiniz.

Anakartınıza CPU fanı dahil 6 fan takabilirsiniz. Kaç kasa fanınız var ve CPU soğutucunuz ne?
CPU soğutucum Ryzen 5 1600' un stok soğutucusu ve kasada 6 adet fan var RGB olarak. 3' ü kasada geliyor diğer üçünü kendim aldım.

Anakartınıza CPU fanı dahil 6 fan takabilirsiniz. Kaç kasa fanınız var ve CPU soğutucunuz ne? Ayrıca bunları fan kontrolcü üzerinden kontrol edersiniz diye düşünüyorum. RGB çıkışları anakarta taktıktan sonra 3 pinleri kontrolcüdeki RGB için olmayan kısımlara takabilirsiniz.
Sanırım aklıma bir şey geldi. Fanları Aura Sync ile kullanmak için RGB 4 pin dişi bağlantısını anakarta yapıp bütün fanları birbirine bağladıktan sonra 3 pin bağlantılarını da fan kontrolcüye yapıp fan kontrolcüyü de anakarta videodaki gibi bağlarsam istediğim şey olabilir mi? İstediğim şey dediğim gibi bütün 6 fanı da Aura Sync ile kontrol etmek.

O halde ayrı bir aparat satın almadan kasadaki 5 fanı fan kontrolcüye takabilirsiniz. Diğer fanı ve stok soğutucuyu ise anakarta takarsınız. Bu dediğim fan kontrolcüden maksimum şekilde yararlanmak için. Stok soğutucu ve 5 fanı da anakarta bağlayabilirsiniz. Diğer 1 fanı da kontrolcüye bağlarsınız.

O halde ayrı bir aparat satın almadan kasadaki 5 fanı fan kontrolcüye takabilirsiniz. Diğer fanı ve stok soğutucuyu ise anakarta takarsınız. Bu dediğim fan kontrolcüden maksimum şekilde yararlanmak için. Stok soğutucu ve 5 fanı da anakarta bağlayabilirsiniz. Diğer 1 fanı da kontrolcüye bağlarsınız.
Galiba 1 fan ile ayrılmak zorundayım. :( :D

Bu arada telefon numaranızı rica etsem alabilir miyim? Bilgisayarı toplarken sizden yardım alırım yapamadığım yer olursa?

Bir portu ikiye çokluyor.
Hocam her şeyi baştan sona anladım yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Keşke elimde bir şey olsa da size verebilsem bu yardımlarınızdan dolayı. O kadar çok sevindim ki şuan gerçekten. Steam' den çok pahalı olmayan bir oyun atabilirim isterseniz bakiye çekince.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı