Bütün sınıf bana kötü davranıyor

O insanları takma, bırak kendi egolarıyla kendilerini yiyip bitirsinler. Öyle insanları takma, umursama bile. Onlara laf atma, deli olacaklar, adım gibi eminim. Bir süre sonra seni bırakırlar. Kendine gerçek bir dost bul, ona güven. Bulamadıysan üzülme, sende sorun yok, onlarda var.

Niye takmıyormuş takacak tabii onşar cevap verdimi ona üç katını verecekki adam olsunlar.

Eğer çok devam ederlerse müdüre şikayet etmeyi düşünüyorum. Hele kız kuduruyor resmen. Benim bir şeyimi kıskanıyor ama ne olduğunu çözemedim. Bundan 2-3 ay önce de sürekli bir Zoom dersinin chatinde de laf sokma çabaları içerisindeydi.

Maalesef değiştiremiyorum çünkü Güzel Sanatlar Lisesinde 1 tane Resim 1 Tane Müzik sınıfı oluyor. (9.sınıflar içerisinde)

Bu olaylar WhatsApp'da geçiyor hocam.
Böyle insanlar çok ve yapacak bir şey yok hocam mesajlarına sadece "tm" yaz başka bir şey derse cevap verme veya yine tm yaz bırak kendi kendine kudursun sen de zevk alırsın bak gör😀

Niye takmıyormuş takacak tabii onşar cevap verdimi ona üç katını verecekki adam olsunlar.
Zaten okulda zengin velet sürüsüyle. Hepsinin elinde Iphone 11'ler 10'lar. İleri geri millete atar yapıp duruyorlar.
Böyle insanlar çok ve yapacak bir şey yok hocam mesajlarına sadece "tm" yaz başka bir şey derse cevap verme veya yine tm yaz bırak kendi kendine kudursun sen de zevk alırsın bak gör😀
Tamam eğer bir daha yaparlarsa deneyeceğim.

Haklısınız arkadaşlar banada yapıyor. TM çok sinir bozucu bir şey.

Mad ? yazıp engelleyin diyeceğim ama mesajları hala görebiliyorsunuz... Tek şey tm deyip onları çıldırtmak hocam. Gayet etkili...

Arkadaşlar, selam. Güzel sanatlar lisesi okuyorum ve 9. sınıfım.
Ben bu okulu kazandığımda buradaki insanları müzikle ilgilendiği için medeni sanmıştım ama tam bir hayvan çıktılar. Sürekli beni aşağılıyorlar ve ön yargılı davranıyorlar. Biliyorsunuz ki sınavlar iptal olmuştu, ben de sınavlar iptal mi yani? Diye bir soru sordum. Fakat ayı bir kız bana laf attı. Ben de cevap verdim. Sonra onun arkadaşı, sonra onun arkadaşı derken 4-5 kişi benimle laf dalaşına giriyor. Neden böyle yaptıklarını sorduğumda ilk başta laf atan kız bir nedeni yok dedi. Ben de bir nedeni olmalı dedim. Sonra 2. kişi boş yapma, uyku vakti vs. dedi. Ben de umursamadım. Her okulda böyle şeyler illaki başıma geliyor. Neden böyle yapıyorlar, neden hiç arkadaşım yok, ben kötü biri miyim diye sürekli düşünüyorum. :( Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Siz olsanız ne yapardınız?

Hepsi kız ve gücünüz yeterse dövün diyecemde hocam olmayacak. Takmayın, bırakın birbirlerini yesinler.

9. sınıfta liseye geçmiş olmalarına rağmen çocuk kalan, "zorbalık" yaparak kendini bir halt zanneden ve "haha laf soktum havalıyım" diyen çok fazla andaval oluyor. Hiç oralı olma. Kötü biri olmadığını düşündüğün biri varsa sorun olduğunda git ona sor. Senden 4-5 yaş büyüğüm ve lütfen bu dediklerimi abilik taslamak gibi algılama. Benzer şeyleri illaki ben de gördüm, bir başkası da gördü, diğerleri de görecek. Böylelerinin sonu da asla gelmez. Şuan yüz yüze eğitim olmadığı için arkadaş edinmek de çok kolay olmayacaktır. Böyle insanlar muhabbet etmeyi bile bilmez. Bilgisayar oyunlarını seviyorum dersin, asosyal derler. Spor yapmayı seviyorum dersin, sen ne anlarsın derler. O yüzden kendini bu tiplerden olabildiğince uzak tut. Seni aralarına alman için onlar gibi olman gerekiyorsa bunu sakın yapma. Böyle böyle onlar gibilerinin sayısı artıyor. En önemlisi de güzel canını sıkma. Kimseye mecbur değilsin. Okul açıldığında, yüz yüze insanları gördüğünde kim iyi kim kötü daha iyi anlayarak arkadaş edinirsin.
Son olarak belki saçma bir genelleme olacak ama kendini bir şey zanneden ergen kızlar oluyor. İnsanların dış görünüşüyle, maddi durumuyla veya inançlarıyla alay ediyorlar. Onlara günaydın bile deme. Bizzat benim yüzüme senin kız arkadaşın sana nasıl bakıyor diyen bir kız olmuştu. En iyisi böyle tiplerle hiç muhatap olmamak.

9. sınıfta liseye geçmiş olmalarına rağmen çocuk kalan, "zorbalık" yaparak kendini bir halt zanneden ve "haha laf soktum havalıyım" diyen çok fazla andaval oluyor. Hiç oralı olma. Kötü biri olmadığını düşündüğün biri varsa sorun olduğunda git ona sor. Senden 4-5 yaş büyüğüm ve lütfen bu dediklerimi abilik taslamak gibi algılama. Benzer şeyleri illaki ben de gördüm, bir başkası da gördü, diğerleri de görecek. Böylelerinin sonu da asla gelmez. Şuan yüz yüze eğitim olmadığı için arkadaş edinmek de çok kolay olmayacaktır. Böyle insanlar muhabbet etmeyi bile bilmez. Bilgisayar oyunlarını seviyorum dersin, asosyal derler. Spor yapmayı seviyorum dersin, sen ne anlarsın derler. O yüzden kendini bu tiplerden olabildiğince uzak tut. Seni aralarına alman için onlar gibi olman gerekiyorsa bunu sakın yapma. Böyle böyle onlar gibilerinin sayısı artıyor. En önemlisi de güzel canını sıkma. Kimseye mecbur değilsin. Okul açıldığında, yüz yüze insanları gördüğünde kim iyi kim kötü daha iyi anlayarak arkadaş edinirsin.
Son olarak belki saçma bir genelleme olacak ama kendini bir şey zanneden ergen kızlar oluyor. İnsanların dış görünüşüyle, maddi durumuyla veya inançlarıyla alay ediyorlar. Onlara günaydın bile deme. Bizzat benim yüzüme senin kız arkadaşın sana nasıl bakıyor diyen bir kız olmuştu. En iyisi böyle tiplerle hiç muhatap olmamak.
Hocam kötü biri olmadığını düşündüğüm en fazla 1-2 kişi vardır. Diğerleri birbirlerine karşı örgütlenmiş.

Geri
Yukarı