Çözüldü Bütün sıvı soğutmaların sıvısı yalıtkan mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
6
Yer
Bursa
1 Haftada beynim yandı.

Pompa tasarımı ve fiyatından dolayı SilverStone PF240 almak istiyorum, ama sızdırma olursa diye korkuyorum, bunun için Corsair H100I RGB Platinum almaya karar vermiştim, aradaki fiyat farkı da 500-600 TL civarında.

SilverStone PF240 içerisindeki sıvı yalıtkan mı? Sızdırma yaparsa sisteme zarar verir mi?

Eğer yalıtkan ise PF240 alacağım.

Not: Başlıkta bütün yazdım ama düzgün markalardan bahsediyorum, Gamepower çöpünden değil:D.

1607760023550.png

@Samotne Ciasteczka

Son düzenleme:
Çözüm
Sıvı soğutmaların içindeki sıvılar özel yalıtkan sıvılardır. Herhangi bir kısa devre yaptırmazlar. Bileşenleri bozmayacak kısa devre yaptırmayacak şekilde üretilmiştir bu sıvılar
Kararsızlık çok kötü ya.
H100I modelinde iCUE falan var ama PF modelinin de pompa tasarımı çok güzel, aradaki fiyat farkı da biraz üzücü.
Her neyse, sanırım sıvı soğutma işini çözdüm artık, H100I alacağım.

Corsair A500 alacaktım ama RAM slotlarını kapatır sanırım.

Şunu almak da var ama hem görüntüsünü sevmiyorum hem de bu fiyatta zaten PF240 var:

Çok kaba duruyor bunlar kasa içerisinde bir türlü sevemedim şahsen.

Kararsızlık çok kötü ya.
H100I modelinde iCUE falan var ama PF modelinin de pompa tasarımı çok güzel, aradaki fiyat farkı da biraz üzücü.
Her neyse, sanırım sıvı soğutma işini çözdüm artık, H100I alacağım.

Corsair A500 alacaktım ama RAM slotlarını kapatır sanırım.

Şunu almak da var ama hem görüntüsünü sevmiyorum hem de bu fiyatta zaten PF240 var:

Uygun bir soğutucu arıyorsanız Snowman T6 Ultra gibi fiyat/performans soğutucusunu, daha kaliteli bir soğutucu arıyorsanız Arctic Freezer 34 eSports soğutucusunu tercih edebilirsiniz. Kasaya sığıp sığmadığını kontrol etmeden almayın.

@RPM bence çok masrafa girme PF240 al geç. Hem sıvı yalıtkan, sızdırma ihtimali çok düşük. Bu kadar zamandır forumdayım, foruma üye olmadan önce de bakıyordum en fazla 1 kere sızdırma görmüşümdür. İCUE felan güzel iyidir ama bu fiyat farkına da değer mi bilemiyorum. PF240 zaten yeterli bir soğutucu, görünüşü de güzel, soğutma anlamında da aralarında en fazla 3-5 derece olur, ona da o fiyat farkı değmez. Ben anlatacaklarımı anlattım, en son karar senin. Aldıktan sonra pişman olmanı istemem. Şimdiden de alırsan al hayırlı olsun, birkaç fotoğraf bekleriz. 😁

@RPM bence çok masrafa girme PF240 al geç. Hem sıvı yalıtkan, sızdırma ihtimali çok düşük. Bu kadar zamandır forumdayım, foruma üye olmadan önce de bakıyordum en fazla 1 kere sızdırma görmüşümdür. iCUE falan güzel iyidir ama bu fiyat farkına da değer mi bilemiyorum. PF240 zaten yeterli bir soğutucu, görünüşü de güzel, soğutma anlamında da aralarında en fazla 3-5 derece olur, ona da o fiyat farkı değmez. Ben anlatacaklarımı anlattım, en son karar senin. Aldıktan sonra pişman olmanı istemem. Şimdiden de alırsan al hayırlı olsun, birkaç fotoğraf bekleriz. 😁

İkisi de pişman etmez, bundan eminim.

Sanırım PF240 alacağım ya, aradaki fiyat farkıyla da bir tane dikey ekran kartı aparatı.

Teknobiyotik, bu satıcıdan ürün önermek istemiyorum sosyal medyada gösterdikleri tavırlardan dolayı. O yüzden öyle yazdım.
Anladım, teşekkür ederim. Para insanı bozuyor, her ne kadar direnseler de bir gün bozuyor. Umarım düzelir bu durumları. 😁

4500 TL'den koyup stok gelince fiyatı 6500 TL yapan, biz sistem önerenleri ve bekleyenleri nal gibi bırakan yer orası değil mi? Hani şu bir ürün çok satınca fiyatı 2 kat artıran yer.

Hatırladım evet.
Bayağı birikmiş var herhalde, neyse umarım düzelirler. Pek sanmıyorum ama biz ummaya devam edelim. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı