Büyüdüğünüzü ne zaman anladınız?

Fransa'daki bir şirketle ticari anlaşma yapmam için babam kendisi gitmek yerine beni gönderdiğinde sanırım büyüdüm dedim. Asıl aydınlanmam ise babamın o kadar yıl İngilizce, Almanca ve Fransızca eğitimim için servet dökmesinin bir amacı olduğunu anlamamla oldu. Gerçi buna rağmen zoru başarıp Almancayı öğrenmemeyi başardım. :D

İlk masttan sonra oturup yarım saat hayatı sorgulamıştım sonra da ben büyüdüm herhalde demiştim xd.

Bu konuda kafam çok karışık, bir yandan normalde her şeye gülüp eğlenen mutluyken bir anda hiçbir şeyden zevk almamaya başladığım için büyüdüğümü hissederken bir yanda içimde hala kendimi sorumluluk alamayan bir çocuk gibi hissediyorum. İkisi arasında kaldım. Böyle olan var mı başka?

Bu konuda kafam çok karışık, bir yandan normalde her şeye gülüp eğlenen mutluyken bir anda hiçbir şeyden zevk almamaya başladığım için büyüdüğümü hissederken bir yanda içimde hala kendimi sorumluluk alamayan bir çocuk gibi hissediyorum. İkisi arasında kaldım. Böyle olan var mı başka?
Geçen gün buna benzer bir konuya yazmıştım buna benzer bir şey.

Bir tarafım öylesine deli ve eğlenceli iken, bir diğer tarafım bir o kadar tükenmiş ve mutsuz.
Deli tarafım, yeni diller öğrenmek, kitaplar okumak, filmler izlemek ve gezmek isterken, bir diğer tükenmiş tarafım evde yalnız kalıp, keyfince takılmak ve hiç bir şey için çaba harcamamak istiyor.

Delilik bu, ama yine de son derece akla yatkın.

Geri
Yukarı