Büyük Beklenti Hayal Kırıklığı İle Sonlandı: Watch Dogs

Her yerde büyük söylentiler başladı. Pek tutmuyor olmama rağmen ben bile etkilenmeye başlıyordum. Ama sonradan oyun videosunu görünce vazgeçmiştim. Şahsi olarak etkileyen bir şey yoktu. Ama bu mesele kişisel zevkten de çıktı.

İnsanlar GTA V ile Watch Dogs'u karşılıyordu. Kıyaslamaya koyuyordu. Gelin görün ki daha GTA IV seviyesine bile ulaşamıyor. :D

Bu arada söylemek istiyorum. GTA V'in Youtube üzerinden seri olarak çekilmiş videolarına baktım. Burak Oyunda kanalını takip etmiyorum ama sadece GTA V videolarını izledim. İzlemek isteyenler için: GTA V - YouTube

Size şunu söylemeliyim GTA V kendi alanında çağ atlamış bir oyun olmuş. Geniş yollarını gerçekten çok beğendim, onun yanında telefon seçeneği IV'ten daha iyi hal almış, arabalar kat kat güzel dediğim gibi bu konuda bile Watch Dogs yanına yaklaşamaz. Onun haricinde 3 ayrı karakter, 3 ayrı macera... Görevler çok daha güzel, polisler daha zeki... Polislere takılmak çok daha eğlenceli hal almış. Hikaye oyunu keyifle oynatıyor. Ve en önemlisi bu oyun bitse dahi kendini en az sağda solda takılarak 1 sene daha oynatır, görevler olmaksızın...

Sizi Merlinin Kazanı'nın haberi ile baş başa bırakayım: Watch Dogs mu, GTA IV mü? - Watch Dogs - Merlin'in Kazanı

Çıkışını büugün gerçekleştirmiş olan ve incelemesini sitemizde bulabileceğiniz Watch Dogs'un yeni bir karşılaştırma videosu yayımlandı.

2008 yılında çıkış yapmış GTA IV ile karşılaştırılan Watch Dogs, doğruyu söylemek gerekirse bazı aşamalarda sınıfta kalmış. İlk olarak Grand Theft Auto IV'te bulunan dinamik gölgelendirme, Watch Dogs'ta bulunmamakta. Dahası, genel olarak çevreyle etkileşimde Watch Dogs, 2008 yılında çıkış yapmış GTA IV'e göre çok kötü bir portre çizmekte. Kan gibi görsel efektlerin de bulunmadığı Watch Dogs, oyun fiziği bakımında GTA IV'ün fersah fersah gerisinde kalmış.

Buyrun karşınızda karşılaştırma videosu. İyi seyirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu oyunda bir emek tabi sonuçta ama üzüldüğüm nokta ise bu kadar beklentiden sonra böyle bir şeyin çıkacağını hiç düşünmedim. Hayranlarının hayal kırıklığını merak ediyorum. Siz mi bu kadar yücelttiniz yoksa tanıtanlar mı bu kadar yüceltti orasını bilmiyorum. Ama sonuç karşınızda...

Son düzenleme:
Watch Dogs 'un araba fizik motoru berbat duruyor arabanın ağırlığını hissetmiyorsun bu nedenle de gerçekçilik katmıyor oysaki GTA IV & V serilerinde arabaların fizik motorları oldukça gerçeğe yakın.

Oyunu kendiniz oynadınız mı ?

Şahsen, ben oynamadım. Ama Youtube'da yayınlanan birkaç videodan Watch Dogs'un muhteşem olduğunu hemen anladım.

Hemen Gta Fanboyluğunuzu belli ediyorsunuz. Yahu daha yeni çıkmış bir oyun. 2 günde nasıl çabuk bir karara vardınız ? Hackerlık = Sıkıcılık mantığını kavrayan arkadaşlara söylüyorum, hep ön yargılı davranmayın. Open World denilince akla hemen Gta mı gelecek ? Bırakın Allah aşkına ! Yani Gta var diye adamlar başka Open World tarzı oyun çıkarmayacaklar mı ? Ya bırakın da Gta'dan daha farklı Open World oyunları görelim.

Gta 4 konusuna gelirsek, oyun bilgisayar için optimize edilememiş. Şahsen ben Gta 4'ü bilgisayarda oynamıştım. Kasıyodu ama ayarları en düşük ayarlara getirdiğimde idare etmiştim. Oyun optimize edilememiş.

Hacker olduğunuzu düşünsenize bi, bütün şehir elinizin avcunda. Afedersiniz biraz ağır konuşacağım kusura bakmayın ama hay*** gibi bekliyodunuz oyunu, şimdi ne oldu ? KÖTÜ !

2 günde hemen karara varmayın, oturun baştan düşünün. Şahsen, ben Watch Dogs'u mükemmel buluyorum. Gta var diye de başka Open World oyunlara bakmamazlık yapmayın. (Bu arada ağır tabir kullandığım için özür dilerim.)

GTA IV ile Watch Dogs kıyaslanamaz bile.

İlk olarak GTA IV gerçekten optimizasyon özürlü bir oyun. Hala optimize edilemedi.
İkinci olarak atmosfer bakımından boğucuydu.

Watch Dogs belki optimizasyon bakımından GTA IV gibidir. (Oynamadığım için bilemiyorum) Ama atmosfer bakımından kesinlikle önde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı