Büyük depolama alanı kaplayan oyunlar için HDD mi alınmalı SSD mi?

huseyinsavc0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yakın zaman içinde şansa 2 kere Epic Games üzerinden %50 üzeri indirim yakaladım, RDR2, GTA 5, Mortal Kombat, Alan Wake, FC24 gibi oyunlar aldım ama 1TB SSD var ve şu an sadece 400GB boş alan kaldı. PC'de şu an çoğu oyun yüklü değil. Depolama alanını arttırmak istiyorum. SSD mi HDD mi almam daha mantıklı olur ve hangilerini önerirsiniz?

HDD eskidi ve çok yavaş kesinlikle SSD almalısın hem hızlı hem hafif hem de daha uzun ömürlü tavsiyem 😊

Hocam ama elimdeki SSD'yi değiştirmekle uğraşmak istemiyorum içindeki bilgileri aktarmak sıkıntı olur benim için SATA SSD alsam aynı performansı verir mi?

HDD'den SSD'ye oyun taşımak yorabiliyor o yüzden yine bir SSD alırsanız daha iyi olur bence.

SSD'lerde kırmızı siyah renk olayı görüyorum arada bu renkler kalitesinde herhangi bir oynama yapıyor mu yoksa sadece laftan mi ibaret?

SSD almalısın tabii ki, HDD dizonor çağı teknolojisi günümüzdeki oyunlarda yeri yok.

SSD alman sadece yükleme ekranlarını daha hızlı geçmeni sağlar.

Hayır, oyun esnasında da yüklemeler arka planda hala devam eder. Sonra bir bakmışın "kaplamalar neden geç yükleniyor?"

SSD alman sadece yükleme ekranlarını daha hızlı geçmeni sağlar.

Yanlış ve eksik bilgi. İyi bir SSD oyun ve uygulamların hızlı açılması dışında, dosya aktarımını da hızlı yapar. Ayrıca bilgisayarın hızlı açılması ve genel performansı için oldukça önemlidir.

Yanlış ve eksik bilgi. İyi bir SSD oyun ve uygulamların hızlı açılması dışında, dosya aktarımını da hızlı yapar. Ayrıca bilgisayarın hızlı açılması ve genel performansı için oldukça önemlidir.

Hocam hangi SSD'leri tavsiye edersiniz acaba?

Ve bir de şuan ki ssd yuvasında zaten 1tb ssd var onu çıkarmadan başka bir ssd katmam mümkün mü?

Hocam hangi SSD'leri tavsiye edersiniz acaba?

Ve bir de şu anki SSD yuvasında zaten 1TB SSD var onu çıkarmadan başka bir SSD katmam mümkün mü?

Anakart nedir kaçtane SSD yuvası var gen 3, gen 4 hangisini destekliyor oda önemli. Gerçi gen4 geriye dönük gen 3 de destekliyor.

Geri
Yukarı