Büyük liglerde şampiyon hangi takımlar olur?

Azulaa

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sizce hangi takımlar?

Bence;
🇹🇷 Süper Lig - Trabzonspor

🇩🇪 Bundesliga - Bayern Münih

🇪🇸 La Liga - FCB

🇬🇧 EPL - Manchester City

🇮🇹 Serie A - Inter

🇫🇷 Ligue 1 - PSG.

İngiltere'de favorim United. Son Leeds United maçında da çılgın atmıştık takımca, dosta güven düşmana korku salmıştık. Norwich maçında hiç beğenmediğim Liverpool ve sezona kötü başlayan City başlıca rakiplerimiz.

Bundesliga'da Dortmund favorim. Son Gladbach maçında hiç iyi ışık alamadım Bayern'den. Tabii Sommer olmasa maç çok farklı olurdu orası ayrı mesele. Nagelsmann ve Bayern arasında bir kan uyuşmazlığı seziyorum ayrıca. Dortmund ise Haaland ve Reus önderliğinde çok iyi top oynuyorlar. 10 sezon sonra şampiyonluk ipini göğüsleyebilirler.

İspanya'da Atletico favorim. Barça'nın çok ciddi savunma problemi mevcut, o sorunu çözmeleri lazım. RM'de ise Ancelotti'nin etkileri takıma yansıyor fakat kadro kalitesi çok yetersiz. Mbappé transferini halletmeleri lazım. Atletico zaten oturmuş bir takım, Barça ve Real'e nazaran daha favori durumdalar. Plase olarak Sevilla bir sürpriz yapabilir yıllar sonra. Çok iyi top oynuyorlar.

İtalya'da favori Juventus. Inter'in şampiyon olmasında açık ara katkısı bulunan Hakimi ve Lukaku takımdan yollandı, bunun yanında Conte'yi de gönderdiler. Yerlerini Dzeko, Dumfries'le doldurdular ve Inzaghi'yi takımın başına getirdiler. Dumfries neyse de Dzeko transferini hiç anlamadım, Lukaku'dan sonra olacak iş mi yani? Napoli, Atalanta, Lazio, Inter ve Roma ŞL için kapışır. Juventus ve Milan şampiyonluk için yarışır, fakat Milan'ın nefesi yetmez şampiyonluğa, Juventus kazanır.

İngiltere'de favorim united. Son leeds united maçında da çılgın atmıştık takımca, dosta güven düşmana korku salmıştık. Norwich maçında hiç beğenmediğim liverpool ve sezona kötü başlayan City başlıca rakiplerimiz.

Bundesliga'da Dortmund favorim. Son gladbach maçında hiç iyi ışık alamadım Bayern'den. Tabii sommer olmasa maç çok farklı olurdu orası ayrı mesele. Nagelsmann ve bayern arasında bir kan uyuşmazlığı seziyorum ayrıca. Dortmund ise haaland ve reus önderliğinde çok iyi top oynuyorlar. 10 sezon sonra şampiyonluk ipini göğüsleyebilirler.

İspanya'da atletico favorim. Barça'nın çok ciddi savunma problemi mevcut, o sorunu çözmeleri lazım. Rm'de ise Ancelotti'nin etkileri takıma yansıyor fakat kadro kalitesi çok yetersiz. Mbappé transferini halletmeleri lazım. Atletico zaten oturmuş bir takım, barça ve Real'e nazaran daha favori durumdalar. Plase olarak sevilla bir sürpriz yapabilir yıllar sonra. Çok iyi top oynuyorlar.

İtalya'da favori juventus. Inter'in şampiyon olmasında açık ara katkısı bulunan hakimi ve lukaku takımdan yollandı, bunun yanında Conte'yi de gönderdiler. Yerlerini dzeko, Dumfries'le doldurdular ve ınzaghi'yi takımın başına getirdiler. Dumfries neyse de dzeko transferini hiç anlamadım, Lukaku'dan sonra olacak iş mi yani? Napoli, atalanta, lazio, ınter ve roma şl için kapışır. Juventus ve milan şampiyonluk için yarışır, fakat Milan'ın nefesi yetmez şampiyonluğa, juventus kazanır.

Ligler uzun. Harry Kane geldiği zaman City'nin gol bulma sorunu yavaş yavaş çözülecektir. Ben United ile büyük yarış olacağını düşünüyorum. Bruno Pogba Greenwood Sancho gibi önemli ve iyi oyuncuları var. City'de KDB ve Foden olmadığı zaman ileride ciddi kilit açacak oyuncu sorunu oluyor. Bu iş Mendy Fernandinhoyla olmaz. Sakatlıklar bitince kadro daha da güçlenecektir. Yine en büyük aday City bana göre. Ondan sonra Uniteddir. Chelsea da sürpriz yapabilir...

Bundesligada da dediğim gibi lig uzun. Haaland-Reus uyumu şu anlık ne kadar iyi gözükse de ipi göğüsleyeceklerini düşünmüyorum. Bayern Münih bu sene de kupayı alacak benim fikrime göre. Dortmund da olabilir ama şu anlık düşük görüyorum Bayren'e göre.

La Liga'da Barcelona'da Messi ayrıldıktan sonra takımdaki ruhsuz hava az da olsa dağıldı. Eski yönetimin ödediği saçma bonservis ve maaş bedelleri yüzünden Depay'a lisans çıkmıyordu. Pique maaşından feragat etti.
İleride Depay De Jong Griezmann Dembele gibi oyuncular olsa da savunmada ciddi sıkıntılar var.

İtalya'da şu anda bana göre favori tekrar Inter. Juventus'un eskisi kadar güçlü olmadığını düşünüyorum. Ronaldo ayrılacak söylentileri de var bakalım ne olacak.

City alamaz bu sene united alacak rekabet ettiği takım da Chelsea olur.
Süper ligde herkes olabilir şu an yorum yapmayacağım.
La liga yine atletico alır diyorum.
Bundeligada bayern yeni teknik direktörle pek umut vermedi bana bu sene Dortmund alır diye düşünüyorum.
Serie a da inter küçülmeye gitti ve şampiyon kadro dağıldı yarış milan ve juventus arasında geçer ama juventus bu sene alır, atalanta da yarışta olabilir.
Ligue 1 garanti psg zaten lille 1 senelik parladı bu sene sönerler.

-Süper Lig: Trabzonspor
-La Liga:Atletico Madrid
-PL:Man United
-Bundesliga:Bayern
-Serie A:Juventus
-Ligue 1 PSG(20 puan fark atarak alır kupayı)

Şunu hortlatalım :D.
Tahmin verecek var mı?

4 tanesi tutmuş :D.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı