Büyük Ortadoğu Projesi tıkırında ilerliyor mu?

ticketmykells

Decapat
Merhabalar bu iddia üzerine oluşturulmuş ''BOP'' mevzusunun gerçekliği ve ne kadar ilerlediğini merak ediyorum açıkçası... Amerika'nın ,Müslümanları elinde tutması planı ve Birleşik İslam Devletleri'nin temellerinin atımıymış ve bu temel Türkiye'yi de kapsıyormuş gibi komplo teorilerle karşılaştım. Sınırlardan gelen mülteci akımları, ekonomi vs. ilginç geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Doğrusu nedir?

Hangi güç yapıyor bilmiyorum ama; bizim ülkenin demografik yapısını bozmak, ülkedeki ahlaksızca olayları hızla arttırmak, tasvip edilmeyen ve toplum yapısına aykırı davranışların ortada kol gezmesini sağlamak, insan öldürmeyi normalleştirmek projeleri bence gayet tıkırında gidiyor. Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir parçası mı değil mi ondan da emin değilim ama bu saydıklarım gayet de yol almış durumda.

Komplo teorileri biraz değişik açıkçası. Bazen gerçekçi olduğu kadar olmayabiliyor da. Mesela bir ara ben de Amerika'nın mevcut hükümetle anlaştığını, Doğu taraflarında bir yerlerin Irak Bölgesel Yönetimi'ne bırakılmasının planlandığını falan duymuştum. Bu da o tip bir birleşime ters düşmekte.

Konudan biraz sapmış olabilirim ama benim fikrime göre zaten bu projenin amacını bir nebze gerçekleştirmiş durumda. Bayağı sözü geçiyor yani Orta Doğu bölgesinde.

Evet, şu sıralar Suudi Arabistan'la uğraşıyorlar. Yalnız dediğin Müslümanları birleştirip kukla bir Halife yaratma fikrinden vaz geçtiler diye biliyorum. Şimdiki amaçları İsrail'in topraklarını genişletmek.

Hangi güç yapıyor bilmiyorum ama; bizim ülkenin demografik yapısını bozmak, ülkedeki ahlaksızca olayları hızla arttırmak, tasvip edilmeyen ve toplum yapısına aykırı davranışların ortada kol gezmesini sağlamak, insan öldürmeyi normalleştirmek projeleri bence gayet tıkırında gidiyor. Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir parçası mı değil mi ondan da emin değilim ama bu saydıklarım gayet de yol almış durumda.

Komplo teorileri biraz değişik açıkçası. Bazen gerçekçi olduğu kadar olmayabiliyor da. Mesela bir ara ben de Amerika'nın mevcut hükümetle anlaştığını, Doğu taraflarında bir yerlerin Irak Bölgesel Yönetimi'ne bırakılmasının planlandığını falan duymuştum. Bu da o tip bir birleşime ters düşmekte.

Konudan biraz sapmış olabilirim ama benim fikrime göre zaten bu projenin amacını bir nebze gerçekleştirmiş durumda. Bayağı sözü geçiyor yani Orta Doğu bölgesinde.
Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmış Ali Eralp adlı bir köşe yazarı bu durumlardan oldukça bahsetmiş. İlk kurşun adlı bir gazetede, tek tük internetten yazılara ulaşabildim ama tam bir şey bulamadım. Fakat bu durum 2000'lerin gazetecileri tarafından biliniyor imiş. Aslına bakarsak bu Türklüğü sevmeyenlerin Ermeni hayranlarının dönemi taa Atatürk devrinden şeyhlerden başlıyor. Buna soyaçekim diyoruz ya zaten.

Büyük Orta Doğu Projesi diye bir şey kalmadı artık. Geçmişte yaptıkları gibi Afganistan'a da demokrasi getirip bölgede NATO/ABD egemenliği kurarak o bölgelere söz geçirterek bölgeyi Rusya/Çin'e direkt olarak bedavadan vermeyeceklerdi ancak kilometrelerce ötede gelen demokrasi, Afganistan toprakları için işlemedi. Afganistan'ı geliştirip, eğitip, kalkındırmak için milyar dolarlar döktüler, o da Afgan halkına yaramadı.

ABD, bu uğurda 2 trilyondan fazla para kaybetti. 2000'den fazla askeri öldü. Yıllar geçtikçe Amerikan halkı Afganistan'da hala ne işimiz var, neden evlatlarımız ölüyor ve neden para harcıyoruz diyerek hükümete baskı kurdular. Sonuç olarak ABD, Trump döneminde çekilmek istedi ancak iş uzayınca Biden döneminde çekildiler. Şu an zafer ya da bozguna uğradılar diyemeyiz ama çok net bir kazançta elde edemediler, hatta asıl düşmanlarını güçlendirerek bir kayba uğradı diyebiliriz bu konuda.

Bize zararları ise mültecilerin ülkeye dolaşarak demografik yapımızın bozulması oldu. ABD, Orta Doğu ve terör örgütlerine trilyonlarca dolar harcarken Çin orantısız olarak silah envanterini, sanayisi ve ekonomisini büyüttü ve artık ABD için büyük bir tehlike oluşturma yolunda edim adımlarla ilerlemeye başladı.

ABD bunu fark ederek Orta Doğu'dan çekildi ve bundan sonra parasını Pasifik'e harcayarak Çin ile uğraşacaklar, çünkü zamanı geldi... 20 yıl değil, Çin 10 yıl bile başıboş bırakılmayacak konuma ulaştı. ABD bunun farkında.

Bütün bunlar yaşanırken Rusya, tıpkı Hitler gibi istediklerini vermeyen ülkeleri askeri olarak tehdit etme cesaretini edindi 20 yılda ve güçlendi. Doğu Avrupa'nın kapısına dayandılar Ukrayna ile.

Bu İslam ülkelerinden bir halt olmaz Arabistan ve diğer petrol devi İslam ülkelerinin yemen, Filistin, sudan gibi ülkelere yardım etmesi gerekirken Amerika'ya para akıtıyor sonra niye açlık var? Madem zengin bir devletsin neden din kardeşlerine yardım etmiyorsun?

Velev ki doğru, ki bence sağcı Yahudilerin komplo teorisinden ibarettir, ABD'ye kaçmayı planlayan bir nesilin BOP'u desteklemesi lazım gelir.
Sonuçta bizi asimile edip, Batılılaştıracaklar. Değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı