Bugün Türkiye'de kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinin üzerinden 89 yıl geçti!

Vaktinde ileri görüşlü kararlar alabilen bir milletken günümüzde böyle saçma şeylerle uğraşmamız üzücü. Umarım ileride de Atatürk'ün çizgisinde devam etmemizi sağlayan kararlar alınır.
Liberal değilim ama ülkenin kurtulabilmesi için şuan ya dolar ya da euro'ya geçmesi lazım. Sabit bir birim lazım bize.

Şeriat sevdalıları her yerde. İleride Suriyeli nüfusu çok artarsa belki de istediklerine ulaşırlar.
EU halkı, Arap ve Arap kökenli mültecilerin getirdiği saçma sapan İslam baskısına dayanamadı. Mülteci karşıtı aşırı sağ kesimin yükselmesine, hatta bazı ülkelerde iktidar olmasına neden oldu.

Aynı şeyin TR'de yaşanması dileğiyle.

EU halkı, Arap ve Arap kökenli mültecilerin getirdiği saçma sapan İslam baskısına dayanamadı. Mülteci karşıtı aşırı sağ kesimin yükselmesine, hatta bazı ülkelerde iktidar olmasına neden oldu.
Var bir hayalimiz.
Türklere ayrımcılık ister hâle geldik artık. 😂

Türklere ayrımcılık ister hâle geldik artık. 😂
Asgari ücreti lüks sayan adam milliyetçilik yapamaz. Temel olan şeyi lüks sayarsanız, size 3. sınıf muamelesi yaparlar.

Ben istiyorum ki sosyalizmi destekleyen Mehmet bile zorlanmadan 30 gün tatil yapsın. Emekli Ahmet enişte kredi çekmeden Doblo alabilsin. Öderken zorlanmasın. Liseli Ayşe, yarı zamanlı çalışarak istediği ülkeyi gezecek birikimi yapabilsin. Ya basit şeyler istiyorum. Bunları deyince ya faşist ya da din düşmanı oluyorum. Sanki elimize silah alıp ayaklandık...

Asgari ücreti lüks sayan adam milliyetçilik yapamaz. Temel olan şeyi lüks sayarsanız, size 3. sınıf muamelesi yaparlar.

Ben istiyorum ki sosyalizmi destekleyen Mehmet bile zorlanmadan 30 gün tatil yapsın. Emekli Ahmet enişte kredi çekmeden Doblo alabilsin. Öderken zorlanmasın. Liseli Ayşe, yarı zamanlı çalışarak istediği ülkeyi gezecek birikimi yapabilsin. Ya basit şeyler istiyorum. Bunları deyince ya faşist ya da din düşmanı oluyorum. Sanki elimize silah alıp ayaklandık...
meme.png

Bütün hatunların günü kutlu olsun tabiki.

1701775518180.png

''Ey Kahraman Türk Kadını ! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” Mustafa Kemal Atatürk

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı” tanıyarak dünya milletlerine öncülük ettiği “5 Aralık Kadın Hakları Günü” kutlu olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı