Bugün yaşadığım olay

Maestro2506

Picopat
Bugün arkadaşlarımla okul çıkışı yürüyorduk. Kırmızı ışık yandı ve geçtik yavaş yavaş. Sonra araba birden hızlanıp geldi kornaya çok sert bastı o anki korku ile küfür ettik. Adam arabayi durdurdu ve bir şeyler söyledi. Hemen kaçtık bizde. Sonrasında arkadaki başka bir arkadaşımızı görmüş kimdi onlar demiş. Arkadaş da tanımıyorum deyip gitmiş. Şoför de bir görürsem fena yapacağım deyip ayrılmış. Bir şey olur mu küfür ettiğimiz için? Adamın durup bir şeyler demesi bile ilginç. Sizce ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün arkadaşlarımla okul çıkışı yürüyorduk. Kırmızı ışık yandı ve geçtik yavaş yavaş. Sonra araba birden hızlanıp geldi kornaya çok sert bastı o anki korku ile küfür ettik. Adam arabayi durdurdu ve bir şeyler söyledi. Hemen kaçtık bizde. Sonrasında arkadaki başka bir arkadaşımızı görmüş kimdi onlar demiş. Arkadaş da tanımıyorum deyip gitmiş. Şoför de bir görürsem fena yapacağım deyip ayrılmış. Bir şey olur mu küfür ettiğimiz için? Adamın durup bir şeyler demesi bile ilginç. Sizce ne olur?

Büyük ihtimalle hayatınızda ilk ve son defa gördüğünüz birisi, korkmayın ne olacak zaten suç sizde değil.

Bir daha nerede görecek sizi hocam görse bile tanımaz.

Bir şey olacağını sanmam. Kimse gündelik olaylara bu kadar takılmamalı bence eğer takılıyorsa bir sıkıntı vardır sinirli gününe falan denk gelmişsinizdir. Dediğim gibi bence bir şey olmaz.

10 yaşında falan olmanız lazım bu konuya kendi kafanız ile açıklık getirememeniz için. Ne olabilir en fazla? Adınızı bilmiyor soyadınızı bilmiyor numaranızı bilmiyor ve adam trafikte bir anda sizi yakalayıp gbt sorgulayacak hali yok ya?

Küfür konusuna da yazacaktım önce buraya yazıyım iyi bir örnek oldu. Adam zaten hatalı kırmızı yanınca durması gerekir. Fakat küfür olayı direk tetikliyor tahrik etkisi var karşıdakinin ne olduğunu bilemiyorsun çok ultra medeni bir ülke sayılmayız biraz gündeme bakınca anlaşılıyor zaten tepkini küfürsüz versen ya da plakayı al şikayet et tertemiz. Adam hatalı sizde küfürle hatalı duruma düşmüşsünüz. Çok takıntılı biri değilse bir halt olmaz yine de dikkat edin.

Geri
Yukarı