Bulamadığım gök cismi

Muxof0

Decapat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire 5739G
Meslek
Öğrenci
Merhaba bu akşam gökyüzüne bakıyordum elimde teleskop yok bir cisim var telefonla alabildiğim en net fotoğrafları konumunu vs. çektim sizlerle paylaşacağım uranüs veya andromeda olabileceğini düşünüyorum yorumlarınızı ve incelemelerinizi bekliyorum fotoğraflar linkteki ZIP'te.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bu akşam gökyüzüne bakıyordum elimde teleskop yok bir cisim var telefonla alabildiğim en net fotoğrafları konumunu vs. çektim sizlerle paylaşacağım uranüs veya andromeda olabileceğini düşünüyorum yorumlarınızı ve incelemelerinizi bekliyorum fotoğraflar linkteki ZIP'te.

Uranüs olabilir.

Hocam tek bir şeyi mi çektiniz çünkü benim gördüğüm kadarıyla bulutsuda var satürnde var ayrıca uranüsde var.

Hocam tek bir şeyi mi çektiniz çünkü benim gördüğüm kadarıyla bulutsuda var satürnde var ayrıca uranüsde var.
fotoğraflarda bir tane cismi ektim satürn ters tarafta kalıyordu zaten ama m31 de olabilir emin değilim

diğerlerini uygulama gösteriyor cıplak gözle görülmüyor

ama satürnün halkaları yere paralel gözüküyor bu daire halkaların ortasında ve satürn doğu yönündeydi 100-110 derece gibi pusula ile

Son düzenleme:
Ama satürnün halkaları yere paralel gözüküyor bu daire halkaların ortasında ve satürn doğu yönündeydi 100-110 derece gibi pusula ile
Manyetik kuzey sürekli değişiyor yani pusulanın gösterdiği yön de değişiyor. Uçaklarda ve pistlerde falan sürekli manyetik kuzey için güncellemeler yapılır. Pusulayı kullanırken buna dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı