Bulgaristan Vatandaşlığı Almak

Makaleler
63
Selamlar herkese, e-Devlet soy ağacı bilgilerim bu şekilde:

soyağacı.png

Sanırım Romanya vatandaşlığı hiç alamıyorum çünkü hem kuşak farkı çok hem de Romence öğrenmek gibi şartlar falan oluyormuş. Bulgaristan konusunda şansım nedir? O konuda da olumsuz yanıtlar görmüştüm fakat bu işin peşini bırakamıyorum. Bu arada soyadım, Bulgaristan'da bir köyün adı. Bence bu da biraz şans arttırmalı 🥺

Şimdiden bilgisi olup da paylaşanlara teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1011431

Sanırım Romanya vatandaşlığı hiç alamıyorum çünkü hem kuşak farkı çok hem de romence öğrenmek gibi şartlar falan oluyormuş. Bulgaristan konusunda şansım nedir? O konuda da olumsuz yanıtlar görmüştüm fakat bu işin peşini bırakamıyorum. Bu arada soyadım, Bulgaristan'da bir köyün adı. Bence bu da biraz şans arttırmalı 🥺

Hopp, Bulgaristan vatandaşı kardeşiniz geldi. Tam olarak anlayamadım uykuluyum biraz. Konuyu açabilir misiniz çok azıcık daha?

Eki Görüntüle 1011431

Sanırım Romanya vatandaşlığı hiç alamıyorum çünkü hem kuşak farkı çok hem de romence öğrenmek gibi şartlar falan oluyormuş. Bulgaristan konusunda şansım nedir? O konuda da olumsuz yanıtlar görmüştüm fakat bu işin peşini bırakamıyorum. Bu arada soyadım, Bulgaristan'da bir köyün adı. Bence bu da biraz şans arttırmalı 🥺

Bizim buralarda çok var Bulgaristan'dan göçüp gelen ancak şunu biliyorum ki genelde orada doğanlar ve sonradan buraya gelenler alıyor çifte vatandaşlığı ardından çocukları alabiliyor. Yani annen ve baban vatandaş değilse iş zor. Böyle bir şey oluyorsa ben de Makedonya'ya başvuru yapayım. 😀

Eki Görüntüle 1011431

Koşukavak köyünü ne kırcaali tarafında ne de haskova tarafında duymadım. Zaten Kırcaali yönetiminde bir köy değilse vatandaşlık almanız çok zor. Bulgarca bilmeden bir gün yaşayamazsınız. Çok ırkçı insanlar. Karanlık geceyi duydunuz mu bilmiyorum ama o günden beri her bulgar aşırı ırkçı. Kırcaali dışı çok zor o yüzden.

Rusça biliyorum, hallederiz. Koşukavak köy değil, şehir. Soyadım ise koşukavak'ta bir köy. Herkes vatandaşlık için benim konumu beklemiş galiba 👉🏻👈🏻.

Koşukavak Kırcaali'deymiş. İşiniz daha rahatladı diyebilirim. Türkler yoğunlukta orada. Dikkat edin ama nüfus binasındaki sol sıraya ölseniz dahi girmeyin. Cadaloz bir kadın var orada Türk düşmanıdır kendisi. Sakın diyorum. Ama vatandaşlık almak için size uygulanacak olan şey herhangi biri ile aynı olacaktır. Kısaca zor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı