Bulk yapılmalı mı?

Ali52521

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 3 aydır fitness yapıyorum. Eskiden bayağı göbekli birisiydim 100 kiloydum. Boyum 1.83. Malum kas kazanımı için bol yemek yemek gerekli. Bulk yapmam önerildi. Zaten son 3-4 haftadır 2500 kaloriden aşağı düşmedim ama hala sabit kilodayım. Hani yağlanmaktan korkuyorum hafiften. Sizce bulk yapmak mantıklı mı? Düşünceleriniz neler? 3K kalori almayı planlıyorum eğer başlarsam bulk yapmaya.
70 kiloyum şu anda.

Son düzenleme:
Kiloda daha payınız var, 1.83 boy güzel bir yağ oranıyla daha fazla kiloyu kaldırır. Sağlam antrenman yapıyorsanız o kaloriler size hacim olarak dönecek. Bulk yapmak biraz kişisel hedefle de alakalı, kimisi bulk yerine yağ oranını iyice azaltıp taş gibi ve paramparça bir vücut istiyor.
Boyuna göre kilon az. Kaliteli kalori alarak kalori fazlasıyla yavaş yavaş (haftada 0,5-1 kg) alarak devam et.

Hocam konudan bağımsız ama imzanızdaki sistemde ekran kartınız yazmıyor.

Yağ oranımı bilmiyorum tam olarak ama çok yağ yok 14-15 demek doğru olabilir.
Internetteki hesaplama uygulamaları var bilmiyorum ne kadar doğrular ama günlük 3K almam gerektiğini söylüyor.
Kiloda daha payınız var, 1.83 boy güzel bir yağ oranıyla daha fazla kiloyu kaldırır. Sağlam antrenman yapıyorsanız o kaloriler size hacim olarak dönecek. Bulk yapmak biraz kişisel hedefle de alakalı, kimisi bulk yerine yağ oranını iyice azaltıp taş gibi ve paramparça bir vücut istiyor.

Her gün Full body giriyorum her bölge için çift hareket.
10DK koşu da var ve okula yürüyerek gidiyorum 3KM falan arası evle okulun.
Sanırım 3K kilomu sabit tutmaya yetecek sadece
Siz ne dersiniz

Ekledim teşekkürler.
Yağ oranımı bilmiyorum tam olarak ama çok yağ yok 14-15 demek doğru olabilir.
Internetteki hesaplama uygulamaları var bilmiyorum ne kadar doğrular ama günlük 3K almam gerektiğini söylüyor.

Her gün Full body giriyorum her bölge için çift hareket.
10DK koşu da var ve okula yürüyerek gidiyorum 3KM falan arası evle okulun.
Sanırım 3K kilomu sabit tutmaya yetecek sadece
Siz ne dersiniz
Her gün full body girmek mantıklı değil büyümek için. Kasların dinlenmeye ihtiyacı vardır. Günde 1 ya da 2 bölge, 3-4 hareket ve 12-15 tekrar 4 set yapabilirsiniz. En hızlı gelişimi görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı